^Powrót do góry

logo

Filtr
 • wiedzy o sporcie22 marca 2018r. w Krzycku Wielkim odbył się turniej wiedzy sportowej. W teście wzięło udział 30 uczniów w dwóch kategoriach: roczniki 2007–2005 oraz 2002–2004. Do testu przystąpili uczniowie i uczennice szkół z Włoszakowic, Krzycka Wielkiego, Bukówca Górnego, Jezierzyc Kościelnych i Dłużyny. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Mania, Roksana Gąda, Kamil Nowak oraz Jakub Skorupiński.

  Test składał się z dość trudnych 20 pytań dotyczących sportu lokalnego, krajowego i światowego. Najlepiej zaprezentowała się Paulina która zajęła 4 miejsce w kategorii starszej, Roksana Gąda zajęła 7 miejsce. W kategorii młodszej dobrze poradził sobie Kuba który zajął 5 miejsce, natomiast Kamil znalazł się w końcówce stawki.

  J.Zając

 • Dnia 14 marca dwie uczennice klasy II gimnazjum przygotowały z okazji Dnia Liczby Pi lekcję matematyki. Zuzanna Dudzińska i Zuzanna Hałupka przygotowały zadania matematyczne z zastosowaniem liczby Pi. Dziewczyny przedstawiły reszcie klasy wzory, gdzie występuje liczba Pi, podzieliły klasę na grupy i rozdały zadania.

  Podczas pracy grup chodziły po klasie i sprawdzały postępy swoich kolegów i koleżanek. Lekcję zakończyły ankietą podsumowującą. Dziewczynom należą się ogromne brawa za zaprezentowanie i zwrócenie uwagi na taki dzień, jakim jest Dzień Liczby Pi.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  P.Głuszak

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl