^Powrót do góry

logo

Filtr
 • rekolekcje2017

 • Zapraszam na szkolenie na temat: "Cyberprzemoc i uzależnienie od mediów. Jak ustrzec swoje dziecko przed zagrożeniem związanym z internetem i używaniem telefonu komórkowego".

  Szkolenie odbędzie się we wtorek 28 marca o godz. 17.00 na sali gimnastycznej.

  Szkolenie poprowadzi specjalista z Centrum Edukacji i Profilaktyki - Dialog z Krakowa.


  Dariusz Walczak

 • 1 dzien wiosnyDnia 24 marca 2017 r. uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum naszej szkoły z małym opóźnieniem obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie z poszczególnych klas świetnie przygotowali się do konkurencji. Zaprezentowali przepis na smaczną, jednocześnie bardzo zdrową kanapkę. Jednocześnie przypomnieli, jakie składniki pokarmowe zawierają poszczególne produkty spożywcze.

  Kolejna konkurencja polegała na wykonaniu marzanny z tworzyw sztucznych, którą bez problemu można utylizować na składowisku odpadów. Uczniowie w większości świetnie poradzili sobie z rozpoznaniem owoców świata, rozwiązując logogryf. Nad przebiegiem prezentacji czuwała komisja w składzie: p. Jędrzej Zając, Maciej Kalitka i Jakub Bąk.
  Wyniki przedstawiają się następująco:

  szkoła podstawowa:

  1 miejsce – klasa 5 i 6

  2 miejsce – klasa 4

  gimnazjum:

  1 miejsce – klasa 3

  2 miejsce – klasa 1

  3 miejsce – klasa 2

  Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców, a zwycięskie klasy talon na dzień bez pytania lub kartkówki.

  W doskonałych nastrojach ciała i ducha powitaliśmy wiosnę, która miejmy nadzieję, że na długo z nami zostanie.

  K. Łakomy

 • zawodyI-III1W dniu 23 marca odbyły się na Hali Sportowo-Widowiskowej zawody sportowe klas 2 - 3 SP. Na turniej udały się dwie reprezentacje naszej szkoły, które uczestniczyły w osobnych kategoriach. W zawodach wzięło udział łącznie 5 szkół: Włoszakowice, Krzycko Wielkie, Jezierzyce Kościelne, Bukówiec Górny oraz Dłużyna.

  Dzieci rywalizowały między innymi w takich konkurencjach sportowych jak: sztafeta wahadłowa, kozłowanie piłki, wiązanie szarfy, sztafeta pisana, bieg z przeskokami przez skakankę, bieg z przewrotem na materacu itd. Klasa 2 dobrze radziła sobie w konkurencjach, zajmując na półmetku rywalizacji nawet 3 miejsce w klasyfikacji, jednak słabsza dyspozycja w dwóch ostatnich konkurencjach dała nam ostatecznie 5 miejsce. Klasyfikacja końcowa. 1 miejsce – Włoszakowice (30pkt), 2 miejsce – Krzycko Wielkie (22pkt), 3 miejsce – Bukówiec Górny (18pkt), 4 miejsce – Jezierzyce Kościelne (16pkt), 5 miejsce – Dłużyna (14pkt). Skład zespołu tworzyli: Paulina Apolinarska, Marta Józefczak, Julita Jakielczyk, Zuzanna Walkowiak, Patrycja Szramiak, Martin Nowak, Miłosz Pochanke, Jakub Stanek, Jacek Andrzejewski, Piotr Resler. Klasa 3 podobnie zajęła 5 miejsce. Klasyfikacja końcowa. 1 miejsce – Włoszakowice (29pkt), 2 miejsce – Bukówiec Górny (23pkt), 3 miejsce – Krzycko Wielkie (21pkt), 4 miejsce – Jezierzyce Kościelne (19pkt), 5 miejsce – Dłużyna (13pkt). Zespół tworzyli: Daria Borowczak, Roksana Pukacka, Julia Stanek, Aleksandra Ławniczak, Wiktoria Apolinarska, Jakub Skorupiński, Kamil Nowak, Dawid Miś, Sebastian Białasik, Alan Ratajczak. Dzieci wykonały swoją pracę dobrze, starały się możliwie jak najlepiej zrealizować swoje cele. Dzieci dokładnie wykonywały zadania w poszczególnych konkurencjach, słabiej z kondycją fizyczną (nie były tak wybiegane). Trzeba jednak dodać że nasza szkoła nie dysponuje takimi warunkami bazowymi jak pozostałe szkoły.

  Jędrek Zając

 • wiosenne kinoPierwszy dzień astronomicznej wiosny czyli 20 marca 2017 przedszkolaki uczciły w nietypowy sposób, mianowicie odbył się wieczorny seans filmowy. Dłuższe dni oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, że dzieci licznie przybyły do przedszkola o nietypowej porze, ponieważ seans rozpoczął się o godz. 18.00.

  Każdy na wejściu otrzymał bilet, który kosztował jeden uśmiech,  a także popcorn i napój, jak w prawdziwym kinie. Tytuł filmu był niespodzianką, więc radości było co nie miara kiedy na ekranie pojawił się słynny wiewiór z Epoki Lodowcowej. Każdy dotrwał do końca seansu i wychodził z uśmiechem.

  A.Raszewska

 • kon plast3Każdego roku dnia 21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji Nadleśnictwo Kościan zorganizowało konkurs plastyczny pod tytułem: „Lasy Świata" . Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na różnorodność ekosystemów leśnych porastających kulę ziemską.

  W konkursie wzięło udział 25 szkół. Z ponad 316 prac zostały zauważone wyjątkowe prace naszych dwóch uczennic: Marty Józefczak oraz Rozalii Dziatkowiak. Uczennice otrzymały wyróżnienia oraz piękne nagrody, które odebrały w Nadleśnictwie Kościan.

  M.Schmidt

 • konkurs relig34 marca 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie już po raz kolejny odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Religijnej- Poznań 2017: „Idźcie i głoście”,którego głównym organizatorem jest Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

  Wzięło w nimudział 50 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego przypisanych do IV rejonu z 12-tu dekanatów. Wśród nich naszą szkołę reprezentował uczeń klasy drugiej: Mateusz Szulc, który musiał zapoznać się szczegółowoz wybranymi rozdziałami Ewangelii wg św. Marka, katechezami papieża Benedykta XVI oraz fragmentami KKK. Choć nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów,to nasz gimnazjalista wykazał się bardzo dobrą znajomością tekstów i godnie reprezentował naszą szkołę. Dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie się dokonkursu.

  J.Jaraczewska

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl