^Powrót do góry

logo

Filtr
 • zakoczenieDnia 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Najpierw od godz. 8.30 swoje zakończenie mieli uczniowie szkoły podstawowej. Dyrektor Szkoły pan Dariusz Walczak serdecznie przywitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

  Po przedstawieniu najważniejszych wydarzeń minionego roku szkolnego oraz sukcesów uczniów wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom szkoły podstawowej. Pan dyrektor podziękował rodzicom uczniów, którzy najbardziej zaangażowali się w życie szkoły i klasy.Po uroczystości w szkole wszyscy udali się do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Następnie od godz. 11.00 swoje zakończenie obchodzili gimnazjaliści. Uczniowie klasy trzeciej tradycyjnie rozpoczęli je polonezem. Następnie Pan Dyrektor powitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, a w szczególności absolwentów, którym jako pierwszym wręczono świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe. Absolwenci Krzysztof Peisert, Kamil Czapczyński oraz Julia Wojtkowiak, którzy uzyskali wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce, otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a ich rodzice listy gratulacyjne. Następnie wręczono stypendia naukowe i sportowe, nagrody za wzorową frekwencję, za udział w konkursach. Podczas części oficjalnej świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali także uczniowie pozostałych klas gimnazjum. Na koniec najstarsza klasa gimnazjalna podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za 3 lata spędzone w murach gimnazjum. Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów dziękując: Panu Dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a rodzicom za trud wychowania. Do pożegnania absolwentów włączyli się tradycyjnie uczniowie klasy drugiej, którzy przygotowali prezentacje z zabawnymi komentarzami o swoich starszych kolegach i życzyli im powodzenia w dalszym życiu.

  Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, rodzicom jeszcze raz pogratulował sukcesów ich dzieci i wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły oraz życzył wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.

  M.Omieczyński

 • lody dla ochodyUczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej w minionym tygodniu wybrali się do włoszakowickiej Szarlotki na smacznedesery owocowo lodowe.

  Po zjedzonych z apetytem deserach była rozrywka na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniemcieszyły się ozdobny  łabędź i słoń.Celem spotkania było pożegnanie i podziękowanie za trzyletnie wychowawstwo Pani Samol, która ze wzruszeniem żegnałaswoich uczniów. Na koniec nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

  B.Pukacka

 • konkurs matematyczny7 czerwca 2017 w Jezierzycach Kościelnych odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Do testu przystąpiło 32 uczestników.

  Naszą szkołę reprezentowali kl. 6 Jakub Bąk, Rozalia Dziatkowiak, kl.5 Kinga Jaskulska, Aleksandra Szramiak, kl.4 Bartosz Śledź.

  W środę 21 czerwca w Salce Masońskiej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach odbyło się podsumowanie tego konkursu. Z naszej szkoły w kategorii klas 5 laureatem została Aleksandra Szramiak. Otrzymała pamiątkowy dyplom i bon podarunkowy, który został wręczony przez wójta Gminy Włoszakowice oraz dyrektora ZS Jezierzyce Kościelne Mariusza Zakrzewskiego. Serdecznie gratulujemy laureatce i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów.

  M.Jabłońska

 • dzie sportuDnia 22 czerwca 2017 roku odbył się szkolny dzień sportu, który był podzielony na 3 części: konkurencje sportowe dla oddziałów przedszkolnych i klas 2-3 SP, następnie klas 4-6 oraz 1-3 Gim.

  Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły klasy najmłodsze. Oddziały przedszkolne rozegrały między sobą mecz, który zakończył się remisem, następnie w biegu z przeszkodami wygrała grupa starsza a w rzucie do celu grupa młodsza. W tym samym czasie odbyły się „wyścigi rzędów” dla klasy 2 i 3 SP. Uczniowie w składach mieszanych utworzyli 4 rzędy. Dzieci musiały sobie poradzić z takimi konkurencjami jak: kozłowanie piłki, wiązanie szarfy, skoki przez skakankę, wyścig z przeplataniem, rzuty do celu. Turniej wygrał zespół „GKS”. Następnie odbyła się gra w serwobieg przeznaczona dla dzieci z klas 4-6. Zwyciężył zespół „Wygrywy”. Jako ostatni do rywalizacji sportowej przystąpili uczniowie gimnazjum, którzy udali się na nowe pełnowymiarowe boisko i rozegrali turniej piłki nożnej z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zwyciężył zespół „Dziki” natomiast w kategorii chłopców – „Orzeł Dłużyna”. Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  Jędrek Zając

 • Dzie EuropyDnia 21.06.2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Europy. W tym roku uczniowie wszystkich klas prezentowali swoje umiejętności poprzez: grę na flażoletach, taniec, śpiew oraz quiz związany z UE i geografią.

  Impreza rozpoczęła się od wspólnego odegrania hymnu UE – Ody do Radości przez uczniów klas IV -VI SP oraz I-III Gimnazjum. Później klasy prezentowały swoje umiejętności w poszczególnych konkurencjach: grupa 4-5-latków zaśpiewała piosenkę o wakacjach, grupa 6-7-latków zatańczyła układ do piosenki Shakiry „Waka Waka”, uczniowie klasy 3 zaprezentowali utwór Anny Jantar. Klasy IV SP i III Gimnazjum zatańczyły, uczniowie klas VI SP i I Gimnazjum odpowiadały na pytania quizu, natomiast przedstawiciele klas V SP i I Gimnazjum zaśpiewali piosenki „Tamta dziewczyna” i „Mój jest ten kawałek podłogi” w wersji karaoke. Po prezentacji wszystkich grup uczniowie otrzymali słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. Celem tegorocznego Dnia Europy było nie tylko zintegrowanie klas i uczniów, ale także kształtowanie aktywności i tolerancji, pogłębienie wiedzy oraz uwrażliwienie w odbiorze kultury.

  M.Matelska

 • turniejPNDnia 20 czerwca 2017 roku udaliśmy się do Krzycka Wielkiego, aby wziąć udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Orlika.

  Dziewczęta dobrze przepracowały okres treningowy, podczas którego doskonaliły grę ataku pozycyjnego polegającego na rozgrywaniu piłki i dużej wymianie podań między zawodniczkami.

  Dziewczęta doznały porażek z Włoszakowicami 3 – 0 oraz Krzyckiem 4 – 0, ale na pewno stylowo zagraliśmy najlepiej, bowiem dziewczyny chciały „dużo grać piłką” i ta piłki krążyła od obrońców do napastników, ale zabrakło skuteczności i „głupio” traciliśmy bramki. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w turnieju. Zwyciężyło Krzycko Wielkie przed Włoszakowicami. Skład naszego zespołu wyglądał następująco: Beata Pieśniak, Paulina Mania, Roksana Stachowiak, Roksana Gąda, Martyna Grochowa, Julia Wojtkowiak, Julia Kalitka, Zuzanna Dudzińska, Zuzanna Hałupka oraz Natali Łupicka.

  Jędrek Zając

 • piknikWe wtorek 20 czerwca 2017r. w naszym Oddziale przedszkolnym odbył się Piknik Rodzinny. To już 2 edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci i ich rodziców. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przybyli świętować.

  Dla tych, którzy odwiedzili nasz Oddział przedszkolny tego popołudnia przygotowano wiele atrakcji. Sercem pikniku stała się scena, na której występowały dzieci z przygotowanym programem z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego oraz Dnia Ojca. Rodzice z zaciekawieniem śledzili popisy dzieci, które nagradzali gromkimi brawami i uśmiechami.

  Przy tzw. „szwedzkim stole” można było skosztować wspaniałych wypieków, które specjalnie na tę okazję przygotowały mamy przedszkolaków. Na zwolenników tradycyjnej polskiej kuchni czekały pyszne przysmaki prosto z grilla – zapach pieczonej kiełbasy roznosił się po całej okolicy.

  Wielką atrakcją był Pan Klaun który częstował dzieci watą cukrową oraz robił różne zwierzątka z baloników, które następnie wręczał dzieciom.

  Bardzo dziękujemy rodzicom za czynny udział w Pikniku Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!

                                                                                                            E. Przewoźna

 • pywalniaOd października do końca maja uczniowie naszej szkoły co środę wyjeżdżali do Leszna, aby brać udział w zajęciach nauczających i doskonalących technikę pływania.

  Największą frekwencję obecności zanotowali uczniowie klasy 3, ale na basen czasami jeździli uczniowie klasy 4, 5 i 6.

  Na zajęcia początkowo zapisało się 22 uczniów, jednak cykl ukończyło tylko 10 osób i byli to: Wiktoria Apolinarska, Dawid Miś, Julia Sobolewska, Nikodem Ratajszczak, Julia Stanek, Daria Borowczak, Roksana Pukacka, Aleksandra Ławniczak, Kamil Nowak oraz Krystian Hanusek. Podczas zajęć w wodzie dzieci uczyli się utrzymania na wodzie, łowienia krążków i nauki stylów pływackich, zwłaszcza stylu grzbietowego. Po zajęciach z instruktorem dzieci mogły skorzystać z basenu rekreacyjnego, jaccuzi i zjeżdżalni. Zajęcia, w których uczniowie zdobyli umiejętności pływackie na pewno pomogą im bezpieczniej spędzać czas nad jeziorem podczas letnich wakacji.

  Jędrek Zając

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl