^Powrót do góry

logo

Filtr
 • ortograficznDnia 24 maja czworo uczniów naszej szkoły: M.Nowicka, A.Malepszak, K.Czapczyński, K.Peisert wzięło udział w III Gminnym Konkursie Ortograficznym w Bukówcu Górnym.

  Gimnazjaliści zmagali się z „horrendalnymi” „wyżłami”, które „ni stąd ni zowąd” przyjechały peugeotami oraz innymi ortograficznymi perełkami. Walczyli indywidualnie i drużynowo o tytuł Mistrza Ortografii.

  Uczniowie kl. III uplasowali się na najwyższych pozycjach: K.Peisert zajął I, a M.Nowicka II miejsce.

  A.Walczak

 • Zaborowo1W dniu 25.05. uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pojechali do Leszna. Celem naszej wizyty była Stacja Uzdatniania Wody w Zaborowie.

  Jest to jeden z zakładów wchodzących w skład Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Na miejscu przywitał nas pan Marcin, pracownik MPWiK.

  Na początku wysłuchaliśmy krótkiej informacji o historii miejsca, w którym się znależliśmy. Potem zwiedzaliśmy obiekt. Poznaliśmy cały cykl pozyskiwania i uzdatniania wody. Dowiedzieliśmy się, że woda wydobywana ze studni nazywa się wodą surową. Zanim dotrze do kranów mieszkańców miasta, przechodzi różne procesy, między innymi napowietrzanie, filtrowanie czy naświetlanie. Pan Marcin powiedział nam, że woda wydobywana z ujęcia jest bardzo czyta i nie wymaga chlorowania. Następnie udaliśmy się do salki edukacyjnej, gdzie dzieci mogły obejreć prezentację o wodociągach i poznać Pompka – maskotkę leszczyńskich wodociągów. Na zakończenie każdy otrzymał gadżety ufundowane przez MPWiK oraz Starostwo Powiatowe w Lesznie.

  Zajęcia w Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie odbyły się w ramach zielonej szkoły organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

  M.Samol

 • festyn17Dnia 21 maja, w niedzielę w Zespole Szkół w Dłużynie odbył się festyn rodzinny. W tym roku pogoda nam dopisała, co przysporzyło nam sporo gości. Festyny te są wieloletnią tradycją naszej szkoły. Są okazją dla miłego spędzenia czasu dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Wszyscy goście chętnie korzystają z licznych, przygotowanych atrakcji.

  Festyn otwarł dyrektor Zespołu Szkół w Dłużynie pan Dariusz Walczak. Następnie powitano gości piosenkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie odbyły się konkurencje sportowe dla uczniów miejscowej szkoły. Dzieci rywalizowały w takich dyscyplinach jak: kozłowanie piłki, rzuty do kosza, wiązanie szarfy, bieg przez płotki, skoki dodawane.

  Po konkurencjach sportowych przyszła kolej na pierwsze widowisko artystyczne – „Zemsta” na motywach A. Fredry w wykonaniu uczniów klasy 2 gimnazjum, którego reżyserem była p. Ilona Rząsa. Kolejną atrakcją był pokaz Zumby zaprezentowany przez p. Zając. Podobnie jak w roku ubiegłym hitem okazał się teatrzyk „mamowy” pt „Kopciuszek w wersji współczesnej”, którego reżyserem była p. Elżbieta Przewoźna oraz p. Agnieszka Szymaniak. W główną rolę czyli Kopciuszka wcieliła się p. Natalia Tajchert, obok niej zagrały również: Macocha -p. Monika Szulc, córki - p. Paulina Nadtochiy i Maria Józefczak, Zwariowana Wróżka - p. Marzena Mikołajczak, Franek - p. Paulina Rąk, Józek - p. Izabela Walkowiak, Narrator - p. Grażyna Pochanke. W przedstawieniu na uwagę zasługują również scenografia oraz kostiumy, dzięki którym postacie z bajki wyglądały bardzo naturalnie i pięknie... .

  Uczestnicy brali udział w konkursach rzucania lotkami, strzelania z wiatrówki. Dzieci najchętniej korzystały z możliwości malowania twarzy, stając się motylkami, księżniczkami, piratami, supermenami i batmanami. Z przyjemnością bawiły się na utworzonym dla nich placu zabaw.

  Przez cały festyn można było zjeść kiełbaskę z grilla czy słodkości przygotowane przez mamy naszych uczniów. Rodzice kosztowali pysznych wypieków oraz wybierali „Najpopularniejsze ciasto festynu”. Wszyscy kupowali ciasteczka ze śmiesznymi wróżbami. Przez cały festyn można było kupić cegiełki, które upoważniały do odbioru różnych upominków oraz wzięcia udziału w konkursie wiedzy o szkole, w którym główną nagrodą był piękny rower ufundowany przez UG we Włoszakowicach.
  Fot. Archiwum szkolne i GOK Włoszakowice

                                                                                                            J. Zając, E. Przewoźna

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się
  do zorganizowania festynu szkolnego.
  Dziękujemy sponsorom zarówno firmom jak i osobom prywatnym za ufundowanie nagród oraz wszelką pomoc.

   

  Dyrektor, Nauczyciele oraz Społeczność Uczniowska
  Zespołu Szkół w Dłużynie

   

 • festynDluzyna2017

 • gimnazjadaDnia 18 maja 2017 roku dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły udała się do Leszna, by wziąć udział w Indywidulanych Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Lekkoatletyce – Gimnazjada 2017.

  W biegu na 200 m przez płotki Krzysztof Peisert zajął 5 miejsce, natomiast Patryk Szulc 6 miejsce. W pchnięciu kulą Ernest Pusiak awansował do finałowej ósemki uzyskując ostatecznie 7 wynik, a Damian Ławniczak 12 miejsce. Julia Wojtkowiak oraz Milena Nowicka z przyczyn organizacyjnych nie wystartowały w biegu na 1000m. Najwyższe wyniki osiągnęli Mateusz Szmyt w rzucie oszczepem oraz Marcin Szydlewski w biegu na 1000m, którzy zdobyli brązowe medale. Sztafeta szwedzka w składzie Mateusz Szmyt, Patryk Szulc, Jarosław Malepszak, Krzysztof Peisert zajęła 7 miejsce.

  Jędrek Zając

 • PRW środę 17.05 odbyły się MISTRZOSTWA GMINY WŁOSZAKOWICE W PIŁCE RĘCZNEJ GIMNZAJUM. Do rywalizacji stanęły szkoły z Krzycka Wielkiego, Włoszakowic i Dłużyny.

  Zawodniczki z Gimnazjum z Dłużyny po dobrym spotkaniu przegrały w finale z drużyną z Włoszakowic i zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Mania, Roksana Stachowiak, Beata Pieśniak, Martyna Grochowa, Tamara Andrzejewska, Milena Nowicka, Zuzanna Dosz, Alicja Rejent, Julia Wojtkowiak.

  Michał Omieczyński

 • spiew dziec1Dnia 10 maja w szkole we Włoszakowicach odbył się Gminny Konkurs Piosenki pt. „Śpiewające dzieciaki”. W konkursie udział wzięło 13 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy.

  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy II SP. Marta Józefczak zaśpiewała piosenkę „Bursztynek, bursztynek”, a Milena Motuzny zaprezentowała piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”. Obie uczennice wykonały swoje utwory bardzo pięknie. Marcie Józefczak udało się zdobyć wyróżnienie. Serdecznie jej gratujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  M.Schmidt

 • UG11 maja uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum udali się w ramach wiedzy o społeczeństwie do Urzędu Gminy we Włoszakowicach. Gospodarzem spotkania był wójt gminy pan Stanisław Waligóra, który w ciekawy sposób opowiedział o planach inwestycyjnych Włoszakowic, o pracy urzędu i urzędników oraz oprowadził uczniów po najciekawszych zakamarkach pałacu.

  Podczas spotkania młodzież dowiedziała się wiele o planach inwestycyjnych naszej gminy a szczególnie o jednej z najważniejszych inwestycji, której realizacja rozpocznie się w najbliższym czasie, a którą będzie droga łącząca Włoszakowice z drogą ekspresową S5. Dla Włoszakowic droga ta będzie oknem na świat.Następnie wójt gminy oprowadził uczniów po urzędzie. Wyjaśnił na czym polega praca urzędników i jakie sprawy mogą w nim załatwić. Uczniowie zobaczyli również podziemne więzienie a także osadzonego w nim więźnia i pilnującego go strażnika. Dowiedzieli się ciekawych informacji na temat historii Włoszakowic i pałacu. Na koniec wójt zaprosił młodzież na słodki poczęstunek. Uczniowie otrzymali również pamiątkowy folder o gminie i długopis.

  Krzysztof Chudak.

 • dzien ziemiW dniu 9 maja 2017 roku wzięliśmy udział w gminnych obchodach Dnia Ziemi, które odbyły się na Krzyżowcu. W imprezie wzięły również udział szkoły z Bukówca Górnego, Włoszakowic, Krzycka Wielkiego, Jezierzyc Kościelnych oraz ŚDS.

  Uczniowie zostali podzieli się na grupy, wyposażeni w mapę topograficzną terenu a głównym zadaniem było dotrzeć do wszystkich punktów kontrolnych, podzielonych tematycznie oraz odpowiedzieć poprawnie na pytania.
  Podczas wspólnego ogniska zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu zbierania puszek.
  Po zakończeniu wszystkich konkurencji na ręce przedstawicieli szkół zostały wręczone upominki edukacyjne.

  Jędrek Zając

 • konkurs informatycznyW dniu 27.04.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Leszczyńskich Mistrzostwach w Informatyce, które odbyły się w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie. Udział wzięło ponad 90 uczestników z Leszna, Święciechowy, Lasocic, Włoszakowic, Jezierzyc Kościelnych i Dłużyny.

  Zmagania odbywały się w 3 kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła ponadgimnazjalna. Po zakończeniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
  Wyniki konkursu zostaną przedstawione podczas Festiwalu Technologii w dniu 9.06.2017r.
  Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Makała kl.VI, Bartłomiej Lipowy kl. IIG, Mateusz Szulc kl. IIG, Mateusz Miś kl.IIIG, Kacper Obierski kl. IIIG, Krzysztof Peisert kl.IIIG.

  Michał Omieczyński

 • 3MajaW piątek 28.04.2017r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten fakt historyczny wybrani uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. W tym roku przedstawienie wykonane zostało w stylu wiadomości TVN.

  Mieliśmy prezentera w studio, który łączył się z wysłannikami z przed Sejmu oraz z Rosją i Paryżem. W naszym szkolnym TVN nie zabrakło zabawnych wiadomości sportowych oraz ciekawej prezentacji pogody. Obowiązkowo pojawiły się przerwy na reklamy. Uczniowie odsłuchali listy przebojów z patriotycznymi utworami takimi jak „Witaj majowa jutrzenko” czy „Nasza Ojczyzna”. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn. Humorystyczne przedstawienie spodobało się całej naszej szkolnej publiczności, czego wyrazem były gromkie brawa jakie otrzymali aktorzy. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja są w naszej szkole tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom uczniowie mają możliwość lepszego zapamiętania istotnych faktów z historii naszego państwa oraz kształtowania postaw patriotycznych.

  M.Matelska

 • Amerykanie mają swoje „Los Alamos”, a my byliśmy w naszym „Las Tartakos”.

   

  Dnia 20 maja bieżącego roku uczniowipaintballe klasy III gimnazjum z wychowawczynią p.M.Skorupką oraz rodzicami: p.E.Grzesiecką i p.T.Dudzińskim,  po lekcjach wybrali się do włoszakowickiego lasu nieopodal tartaku, by wspólnie pobawić się w coraz bardziej popularną grę zespołową- PAINTBALL.

  Na początek zostaliśmy poinformowani przez naszego opiekuna- sędziego, co możemy, a czego nie wolno nam robić. Dowiedzieliśmy się o tym, że gra ta polega na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, urządzeń zbliżonych kształtem i zasadą działania do broni pneumatycznej, które za pomocą sprężonego powietrzawyrzucają kulki wypełnione farbą na bazie żelatyny spożywczej. Trafienie przeciwnika, podczas którego kulka rozbija się, pozostawiając kolorowy ślad na kombinezonie, ciele, masce bądźmarkerze zawodnika, powoduje jego eliminację z gry.

  Następnie każdy z nas otrzymał kombinezon, maskę oraz markera z zapasowym ładunkiem kulek, podzieliliśmy się na dwie grupy i wreszcie udaliśmy się do wyznaczonych fortów, by bronić swoich flag.

  Walka była zacięta, bo przecież „na śmierć i życie”. Trafieni zawodnicy musieli zakończyć grę i zejść do bezpiecznej strefy, by tam czekać do zakończenia rozgrywki. Gracze wyeliminowani nie mogli podpowiadać, bowiem jak wiadomo: "martwi nie mówią"… Oczywiście na jednej rozgrywce się nie zakończyło, bo przecież musiał być rewanż jeden, drugi i kolejne…

  Zabawa była wyśmienita. Wszyscy byli zadowoleni, ale też  zmęczeni i głodni więc nie obyło się bez kiełbasek z grilla, którym towarzyszyły świetne humory i analizowanie najciekawszych sytuacji.

  MSk

 • smigiel   W dniu 23 maja grupa około 30 osób udała się na biegi uliczne do Śmigla. Z bardzo dobrej strony pokazał się Krystian Dudziński, który zajął 3 miejsce na dystancie 300 metrów. Wielkie emocje towarzyszyły nam w czasie biegu Patryka Hałupki na dystansie 1500 metrów.

  Patryk cały czas bieg na drugim miejscu niestety na ostatnim bardzo wyczerpującym podbiegu nie zdołał odeprzeć ataku i ostatecznie zdobył brązowy medal. Wartościowe rezultaty uzyskali jeszcze: Julia Borowczak - 4 miejsce, Julia Wojtkowiak - 6 miejsce, Anita Borowczak - 7 miejsce i Estera Pusiak 8 miejsce. W biegu głównym mężczyzn na dystansie 4 kilometrów wystartował Marek Borowczak , który znalazł się w pierwszej 20.

     Po zakończeniu dekoracji najlepszych zawodników nastąpiło długo oczekiwane losowanie rowerów spośród wszystkich uczestników biegów. Przypomnijmy, że w tamtym roku rower wygrała jedna z naszych uczennic. W tym roku również mieliśmy wielkie szczęście gdyż rower wygrał Krzysztof Paisert. 

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  PS. Pani Hania i pani Michalina zoobowiązały się pobiec w przyszłym roku - trzymamy za słowo.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •    5W dniu 19.05 uczniowie naszej szkoły pojechali do Leszna, aby wziąć udział w IV Leszczyńskich Mistrzostwach w Informatyce. Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Zespole Szkół Elektroniczno – Telekomunikacyjnych w Lesznie.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Kategoria szkoła podstawowa

  Bartłomiej Lipowy (kl. VI)

  Mateusz Szulc (kl. VI)

  Laura Kaczmarek (kl. V)

  Kategoria Gimnazjum

  Mateusz Miś (kl. I)

  Kacper Obierski (kl. I)

  Karolina Walczak (kl. II)

  Wyniki poznamy 12 czerwca. Wszystkim życzymy powodzenia.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •   39Dnia 17 maja 2015 roku o godzinie 15.00 rozpoczął się długo oczekiwany przez nas festyn szkolny.

  Uroczystość rozpoczęła się od piosenki inauguracyjnej w wykonaniu Zuzanny Dudzińskiej, Zuzanny Hałupki oraz Oliwii Kurzawskiej. Następnie dyrektor szkoły pan Dariusz Walczak dokonał oficjalnego otwarcia imprezy zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy.

     Po tym przemówieniu przyszedł czas na występ najmłodszych aktorów naszej szkoły z klas „0’’, „I’’ , „II’’ i „III’’ w przedstawieniu kabaretowym „Królewna Śmieszka „ i „Kopciuszek ‘’. Występ młodych aktorów wzbudził w widzach wielkie ożywienie i wprowadził wszystkich w dobre humory. Później odbyły się konkurencje sportowe. W pierwszej z nich udział wzięli chłopacy z Dłużyny i Grotnik. Ich zadanie polegało na przeciągnięciu liny na swoją stronę. W tej konkurencji wygrali zawodnicy z Dłużyny. W następnych konkurencjach wzięły udział mamy i babcie. Ich zadanie polegało na przejściu z kubkiem napełnionym wodą i łyżką z jajkiem wokół pachołków. Następną atrakcją był pokaz judo w wykonaniu dziecięcego klubu UKS Pohl Judo z Przemętu pod opieką trener pani Iwony Kusior .W czasie trwania festynu można było jeździć bryczką, którą udostępnili państwo Grzesieccy. O godzinie 16.50 wystąpili soliści ze Studia Piosenki z Włoszakowic w składzie: Julia Przezbór, Agnieszka Nowaczyk, Szymon Nowaczyk, Natalia Bajon, Mariusz Peisert oraz Dagmara Bura. O 17.15 odbył się pokaz tresury psa Holy, w którym podziwialiśmy przeróżne sztuczki tego psa.
     Po pokazie po raz drugi wystąpili najmłodsi aktorzy z przedszkola z utworem „Kaczka Dziwaczka”.
  Po występie przedszkolaków zostały ogłoszone wyniki konkursów, m.in. w strzelaniu z wiatrówki, rzutach lotkami itp. Przez cały festyn można było grać „w piłkarzyki”, zjeść kiełbaskę z grila czy słodkości przygotowane przez nasze mamy. Chętne dzieci mogły w zabawny sposób pomalować swoje twarze, a także korzystać z takich atrakcji jak: skoki na euro bungee, placu gier i zabaw itp. Przez cały festyn można było kupić cegiełki, które upoważniały do odbioru mniejszych i większych upominków oraz wzięcia udziału w konkursie wiedzy o szkole, w którym główną nagrodą był piękny rower w kolorze mięty.
     Na zakończenie pan dyrektor podziękował wszystkim za pomoc w zorganizowaniu i udział w festynie, przypominając, że wszystkie zebrane podczas festynu środki zostaną przekazane na potrzeby naszej szkoły.

  Paulina Mania

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania
  i sprawnego przebiegu festynu.
  Dziękujemy sponsorom zarówno firmom jak i osobom prywatnym za ufundowane nagrody oraz za okazaną pomoc.

   

  D.Walczak
  dyrektor ZS w Dłużynie

   

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • WIELICZKA-ZAKOPANE-KRAKÓW

     33W dniach 6-8 maja br. wraz z opiekunkami p. J. Jaraczewską i p. O. Mikołajczak uczestniczyliśmy w wycieczce do Wieliczki, Zakopanego i Krakowa. Wyjechaliśmy pierwszego dnia bardzo wcześnie rano i udaliśmy się najpierw do Kopalni Soli w Wieliczce. W ramach gimnastyki pokonaliśmy tam 380 schodów na głębokości 64 metrów, a przewodnik opowiedział nam o historii i tajemnicach kopalni oraz pracy górników.

  Podczas podziemnej wędrówki poznaliśmy Legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię.

  W połowie szlaku podziwialiśmy dedykowaną jej wspaniałą kaplicę i zdobiące ją solne dzieła sztuki. Obejrzeliśmy także spektakl świetlny nad brzegiem jednego z jezior solankowych, słuchając przy tym kompozycji F. Chopina. Warto wspomnieć, że kopalnia ta jest zabytkiem klasy światowej, wpisanym jako jeden z pierwszych dwunastu obiektów na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Na powierzchnię udaliśmy się górniczą windą. Następnie wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do Zakopanego na obiadokolację i nocleg.
     Drugiego dnia, zostaliśmy obudzeni o godzinie 7.00 i wraz z naszymi paniami poszliśmy na zakupy do pobliskiego sklepu. O godzinie 8.00 na stołówce Pensjonatu "Krzesanica", w którym mieliśmy nocleg, udaliśmy się na śniadanie. Dostaliśmy tam też woreczki śniadaniowe, by móc zrobić sobie kanapki na drogę. Około godziny 9.00 wsiedliśmy do autobusu i czekaliśmy na przewodnika, którym okazał się być pan Jędrzej Stanek. Celem naszej wyprawy była Kotlina Kościeliska. Pan Jędrzej już w autobusie opowiedział bardzo dużo o Zakopanem i górach, by zachęcić tych najmniej rozentuzjazmowanych. Mówił dużo żartów i używał gwary góralskiej, co bardzo nam się podobało. Gdy wreszcie dojechaliśmy, pokazał nam całą trasę na specjalnej mapie, omówił jakie miejsca miniemy i na co trzeba zwracać uwagę. Trasa była dość długa, ale nikt nie narzekał na zmęczenie. Przewodnik zaznajomił nas z nazwami serów górskich tj. oscypkiem, gołką i redykołką, które mogliśmy potem kupić w prawdziwej bacówce. Po drodze mijaliśmy rzekę z bardzo zimną wodą, w której chłopcy trzymali ręce w ramach zawodów, polanę, na której były kręcone sceny z serialu "Janosik" i wiele pięknych skał. Adrenalinę podniosła nam wspinaczka po ścianie skalnej, a także po drabinie do Jaskini Smocza Jama. Zwiedziliśmy także Jaskinię Mylną i Raptawicką. Po wyjściu z jaskiń wszyscy byliśmy ubłoceni i zmęczeni, ale to nie powstrzymało nas od przejazdu na Gubałówkę. Tam, specjalną koleją linową, przypominającą górski tramwaj, wjechaliśmy na wzniesienie, z którego rozciągał się niesamowity widok. Po spacerze zjechaliśmy kolejką linową. Tam zrobiono zdjęcia, które mogliśmy potem kupić. Pożegnaliśmy przewodnika, którego bardzo polubiliśmy i mieliśmy chwilę czasu na kupienie pamiątek. Zadowoleni wróciliśmy do "Krzesanicy" na obiadokolację i udaliśmy się do swoich pokoi. W świetlicy zorganizowaliśmy, krótką dyskotekę i zmęczeni poszliśmy spać.
     Trzeciego dnia pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. Z samego rana po śniadaniu wszyscy udaliśmy się do autobusu, by przejechać z Zakopanego do Krakowa. Na miejscu naszym przewodnikiem był p. Stanisław Jaros. Na początek zajrzeliśmy do najstarszej polskiej uczelni – czyli Uniwersytetu Jagiellońskiego. Razem z przewodnikiem przypomnieliśmy sobie kilka informacji i ciekawostek m.in. kilku znanych absolwentów takich jak: Jan Paweł II, Mikołaj Kopernik, Hugo Kołłątaj oraz Jan Kochanowski. Następnie spacerkiem udaliśmy się na stary rynek, gdzie akurat odbywały się "Juwenalia". Zwiedziliśmy tam Kościół Mariacki, gdzie podziwialiśmy słynny ołtarz Zaśnięcia NMP - Wita Stwosza. Wysłuchaliśmy również hejnału Mariackiego. Kolejnym punktem wycieczki były sukiennice, w których obejrzeliśmy pięknie wykonane ozdoby. Następnie zatrzymaliśmy się przy pomniku Adama Mickiewicza. W następnej kolejności udaliśmy się na Wawel. Największe wrażenie wywarła na nas Kaplica Zygmuntowska oraz znajdujące się w niej groby dawnych władców Polski. Szczególną uwagę zwróciliśmy na groby np. Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Józefa Piłsudskiego oraz pary prezydenckiej. Każdy z bliska zobaczył, dotknął i pomyślał życzenie przy dzwonie Zygmunta, a następnie podziwiał miasto z wysokości. Ostatnim punktem wycieczki było spotkanie się ze smokiem wawelskim, który zionął ogniem co 3 i pół minuty. Już na koniec udaliśmy się na obiad. Wszyscy najedzeni i bogatsi o nową wiedzę i wrażenia udaliśmy się do autobusu, by wrócić do swoich domów. Choć byliśmy bardzo zmęczeni, podczas drogi powrotnej chętnie dzieliliśmy się przeżyciami i wrażeniami z tej podróży.

  K. Walczak i A. Dudzińska

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • W dniach 19-21 maja 2015r.(wtorek - czwartek)

  odbędą się zebrania wychowawców klas z rodzicami

  wg następującego harmonogramu: otwórz

 • festyn

 • eb1e67bc835200355f50473970a36cdf   Po raz siódmy odbył się we Włoszakowicach Gminny Konkurs Recytatorski „Pięknie recytujemy wiersze dla dzieci”. Nasza szkoła reprezentowana była przez Jakuba Skorupińskiego z kl.I, Weronikę Makała z kl. II i Aleksandrę Szramiak z kl. III.

  Cała nasza trójka pięknie się zaprezentowała. Bardzo się cieszymy z II miejsca zdobytego przez Weronikę, za interpretację wiersza Juliana Tuwima „Słoń Trąbalski” oraz wyróżnienia przyznanego Oli, która recytowała wiersz Wandy Chotomskiej „Ballada o kogucie”. Serdecznie im gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  AG

  Zapraszamy do przeczytania całej relacji na stronie gminnej.

 •    330 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udziału apelu związanym z kolejną rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. Apel ten miał charakter sejmiku uczniowskiego, na którym to uczniowie klas młodszych mogli dowiedzieć się czym jest konstytucja i dlaczego została uchwalona.

  Z okazji tego święta w szkole została przeprowadzona sonda, w której uczniowie zostali zapytani między innymi o to, czym jest dla nich patriotyzm, czym jest dla nich ojczyzna oraz czy czują się przywiązani do regionu, w którym mieszkają. Odpowiedzi były zarówno spontaniczne jak i przemyślane, co wzbudziło wiele żywiołowych reakcji. Na pochwałę zasługuje postawa wszystkich uczniów w trakcie apelu oraz uczczenie tego święta odpowiednim strojem.

  MM

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •    1Dnia 28 kwietnia 2015 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs kaligraficzny. Jego celem było rozwijanie sztuki kaligrafii wśród uczniów oraz uwrażliwienie na piękno naszego ojczystego języka. Do konkursu zgłosiło się 21 uczniów, których zadaniem było jak najpiękniejsze przepisanie tekstu, pisząc go bez błędów i poprawek. Uczniowie klas I pisali tekst: ”O kredkach i czarodziejskim pudełku”. Klasa II pracowała z tekstem: „Noc w namiocie”, a klasa III przepisywała tekst pod tytułem „W lesie”.

     Prace konkursowe zostały sprawdzone przezkomisję konkursową w składzie pani Krystyna Jachimowicz, pani Aniela Poloszyk, pani Agnieszka Walczak oraz pani Hanna Murek. Po burzliwych obradach wybrano laureatów w trzech kategoriach wiekowych oraz nadano wyróżnienia.

  W kategorii klas I:

  I miejsce Alicja Klabińska z Krzycka Wielkiego

  II miejsce Fabian Stachowiak z Włoszakowic

  III miejsce Oliwia Tajchert z Krzycka Wielkiego

  W kategorii klas II:

  I miejsce Julia Jabłońska z Jezierzyc Kościelnych

  II miejsce Ida Linka z Włoszakowic

  III miejsce Patrycja Hyżyk z Włoszakowic

  W kategorii klas III:

  I miejsce Aleksandra Szramiak z Dłużyny

  II miejsce Dominik Andrzejewski z Włoszakowic

  III miejsce Antonina Walkiewicz z Jezierzyc Kościelnych

  Wyróżnienia:

  Kinga Nowak z Włoszakowic

  Nadia Zadworna z Jezierzyc Kościelnych

  Róża Lorenz z Krzycka Wielkiego

  Uczniowie  otrzymali nagrody w postaci dyplomów i książek. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i piórniki. 

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •    3Dnia 10.04.2015r. w sali gimnastycznej naszej szkoły, został zaprezentowany projekt matematyczny pt. „Czy matematyka może być ciekawa? – ciekawostki i zagadki logiczne”. Przygotowaniem i pokazaniem prezentacji o tym samym tytule podjęli się uczniowie kl. II gim. w składzie: Karolina Walczak, Marika Jankowiak, Estera Pusiak oraz Filip Raszewski.

  Opiekunem projektu była Pani Oliwia Mikołajczak. Celem projektu było zachęcenie i zaciekawienie uczniów do tego niezbyt lubianego przedmiotu jakim jest matematyka. W czasie prezentacji losowo wybrani uczniowie wykonywali obliczenia różnymi sposobami oraz rozwiązywali ciekawe zagadki. Wszystkiemu przyglądał się dyrektor szkoły wraz z wychowawcami obecnych tam klas. Po prezentacji zostały ogłoszone wyniki konkursu organizowanego w ramach projektu. Konkurs zawierał zbiór zadań logicznych. Brało w nim udział ponad 20 osób z których wyłoniono 4 laureatów. Aż 3 uczestników uzyskało taką samą liczbę punktów i zajęli oni II miejsca, byli to: Agnieszka Sroczyńska z kl. III gim, Łukasz Dosz z kl. III gim oraz Krystian Otto z kl. II gim. Natomiast I miejsce zajęła Marta Przezbór z kl III gim. Zwycięscy dostali nagrody rzeczowe oczywiście przydatne na lekcje matematyki, ufundowane przez Radę Rodziców. Na zakończenie projektu przemówił dyrektor, Pan Dariusz Walczak. Następnie wszyscy zachęceni do pracy z wieloma nowi wiadomościami, udali się do swoich klas.

  FR

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl