^Powrót do góry

logo

Filtr
 • rekolekcje2017

 • Zapraszam na szkolenie na temat: "Cyberprzemoc i uzależnienie od mediów. Jak ustrzec swoje dziecko przed zagrożeniem związanym z internetem i używaniem telefonu komórkowego".

  Szkolenie odbędzie się we wtorek 28 marca o godz. 17.00 na sali gimnastycznej.

  Szkolenie poprowadzi specjalista z Centrum Edukacji i Profilaktyki - Dialog z Krakowa.


  Dariusz Walczak

 • wiedzy o sporcie22 marca 2018r. w Krzycku Wielkim odbył się turniej wiedzy sportowej. W teście wzięło udział 30 uczniów w dwóch kategoriach: roczniki 2007–2005 oraz 2002–2004. Do testu przystąpili uczniowie i uczennice szkół z Włoszakowic, Krzycka Wielkiego, Bukówca Górnego, Jezierzyc Kościelnych i Dłużyny. Naszą szkołę reprezentowali: Paulina Mania, Roksana Gąda, Kamil Nowak oraz Jakub Skorupiński.

  Test składał się z dość trudnych 20 pytań dotyczących sportu lokalnego, krajowego i światowego. Najlepiej zaprezentowała się Paulina która zajęła 4 miejsce w kategorii starszej, Roksana Gąda zajęła 7 miejsce. W kategorii młodszej dobrze poradził sobie Kuba który zajął 5 miejsce, natomiast Kamil znalazł się w końcówce stawki.

  J.Zając

 • Dnia 14 marca dwie uczennice klasy II gimnazjum przygotowały z okazji Dnia Liczby Pi lekcję matematyki. Zuzanna Dudzińska i Zuzanna Hałupka przygotowały zadania matematyczne z zastosowaniem liczby Pi. Dziewczyny przedstawiły reszcie klasy wzory, gdzie występuje liczba Pi, podzieliły klasę na grupy i rozdały zadania.

  Podczas pracy grup chodziły po klasie i sprawdzały postępy swoich kolegów i koleżanek. Lekcję zakończyły ankietą podsumowującą. Dziewczynom należą się ogromne brawa za zaprezentowanie i zwrócenie uwagi na taki dzień, jakim jest Dzień Liczby Pi.

  Zapraszam do galerii zdjęć.

  P.Głuszak

 • 1 dzien wiosnyDnia 24 marca 2017 r. uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz 1-3 gimnazjum naszej szkoły z małym opóźnieniem obchodzili Pierwszy Dzień Wiosny. Uczniowie z poszczególnych klas świetnie przygotowali się do konkurencji. Zaprezentowali przepis na smaczną, jednocześnie bardzo zdrową kanapkę. Jednocześnie przypomnieli, jakie składniki pokarmowe zawierają poszczególne produkty spożywcze.

  Kolejna konkurencja polegała na wykonaniu marzanny z tworzyw sztucznych, którą bez problemu można utylizować na składowisku odpadów. Uczniowie w większości świetnie poradzili sobie z rozpoznaniem owoców świata, rozwiązując logogryf. Nad przebiegiem prezentacji czuwała komisja w składzie: p. Jędrzej Zając, Maciej Kalitka i Jakub Bąk.
  Wyniki przedstawiają się następująco:

  szkoła podstawowa:

  1 miejsce – klasa 5 i 6

  2 miejsce – klasa 4

  gimnazjum:

  1 miejsce – klasa 3

  2 miejsce – klasa 1

  3 miejsce – klasa 2

  Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców, a zwycięskie klasy talon na dzień bez pytania lub kartkówki.

  W doskonałych nastrojach ciała i ducha powitaliśmy wiosnę, która miejmy nadzieję, że na długo z nami zostanie.

  K. Łakomy

 • zawodyI-III1W dniu 23 marca odbyły się na Hali Sportowo-Widowiskowej zawody sportowe klas 2 - 3 SP. Na turniej udały się dwie reprezentacje naszej szkoły, które uczestniczyły w osobnych kategoriach. W zawodach wzięło udział łącznie 5 szkół: Włoszakowice, Krzycko Wielkie, Jezierzyce Kościelne, Bukówiec Górny oraz Dłużyna.

  Dzieci rywalizowały między innymi w takich konkurencjach sportowych jak: sztafeta wahadłowa, kozłowanie piłki, wiązanie szarfy, sztafeta pisana, bieg z przeskokami przez skakankę, bieg z przewrotem na materacu itd. Klasa 2 dobrze radziła sobie w konkurencjach, zajmując na półmetku rywalizacji nawet 3 miejsce w klasyfikacji, jednak słabsza dyspozycja w dwóch ostatnich konkurencjach dała nam ostatecznie 5 miejsce. Klasyfikacja końcowa. 1 miejsce – Włoszakowice (30pkt), 2 miejsce – Krzycko Wielkie (22pkt), 3 miejsce – Bukówiec Górny (18pkt), 4 miejsce – Jezierzyce Kościelne (16pkt), 5 miejsce – Dłużyna (14pkt). Skład zespołu tworzyli: Paulina Apolinarska, Marta Józefczak, Julita Jakielczyk, Zuzanna Walkowiak, Patrycja Szramiak, Martin Nowak, Miłosz Pochanke, Jakub Stanek, Jacek Andrzejewski, Piotr Resler. Klasa 3 podobnie zajęła 5 miejsce. Klasyfikacja końcowa. 1 miejsce – Włoszakowice (29pkt), 2 miejsce – Bukówiec Górny (23pkt), 3 miejsce – Krzycko Wielkie (21pkt), 4 miejsce – Jezierzyce Kościelne (19pkt), 5 miejsce – Dłużyna (13pkt). Zespół tworzyli: Daria Borowczak, Roksana Pukacka, Julia Stanek, Aleksandra Ławniczak, Wiktoria Apolinarska, Jakub Skorupiński, Kamil Nowak, Dawid Miś, Sebastian Białasik, Alan Ratajczak. Dzieci wykonały swoją pracę dobrze, starały się możliwie jak najlepiej zrealizować swoje cele. Dzieci dokładnie wykonywały zadania w poszczególnych konkurencjach, słabiej z kondycją fizyczną (nie były tak wybiegane). Trzeba jednak dodać że nasza szkoła nie dysponuje takimi warunkami bazowymi jak pozostałe szkoły.

  Jędrek Zając

 • wiosenne kinoPierwszy dzień astronomicznej wiosny czyli 20 marca 2017 przedszkolaki uczciły w nietypowy sposób, mianowicie odbył się wieczorny seans filmowy. Dłuższe dni oraz sprzyjająca pogoda sprawiły, że dzieci licznie przybyły do przedszkola o nietypowej porze, ponieważ seans rozpoczął się o godz. 18.00.

  Każdy na wejściu otrzymał bilet, który kosztował jeden uśmiech,  a także popcorn i napój, jak w prawdziwym kinie. Tytuł filmu był niespodzianką, więc radości było co nie miara kiedy na ekranie pojawił się słynny wiewiór z Epoki Lodowcowej. Każdy dotrwał do końca seansu i wychodził z uśmiechem.

  A.Raszewska

 • kon plast3Każdego roku dnia 21 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Lasów. Z tej okazji Nadleśnictwo Kościan zorganizowało konkurs plastyczny pod tytułem: „Lasy Świata" . Konkurs miał na celu zwrócenie uwagi na różnorodność ekosystemów leśnych porastających kulę ziemską.

  W konkursie wzięło udział 25 szkół. Z ponad 316 prac zostały zauważone wyjątkowe prace naszych dwóch uczennic: Marty Józefczak oraz Rozalii Dziatkowiak. Uczennice otrzymały wyróżnienia oraz piękne nagrody, które odebrały w Nadleśnictwie Kościan.

  M.Schmidt

 • konkurs relig34 marca 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie już po raz kolejny odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Religijnej- Poznań 2017: „Idźcie i głoście”,którego głównym organizatorem jest Referat Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Poznaniu.

  Wzięło w nimudział 50 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego przypisanych do IV rejonu z 12-tu dekanatów. Wśród nich naszą szkołę reprezentował uczeń klasy drugiej: Mateusz Szulc, który musiał zapoznać się szczegółowoz wybranymi rozdziałami Ewangelii wg św. Marka, katechezami papieża Benedykta XVI oraz fragmentami KKK. Choć nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów,to nasz gimnazjalista wykazał się bardzo dobrą znajomością tekstów i godnie reprezentował naszą szkołę. Dziękujemy za zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie się dokonkursu.

  J.Jaraczewska

 • wielkanocne252

 • sokol

  Zaproszenie na XII Wielkanocny Turniej Tenisa Stołowego - otwórz

 • 1b   27 marca młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się na basen do Kościana. 12 uczestników wyjazdu przez dwie godziny mogło korzystać z basenu rekreacyjnego oraz wyznaczonych torów na basenie pływackim. Wspaniały dostęp do jakuzzi i zjeżdżalni zapewnił udaną zabawę wszystkim pływakom. Uczestnicy wyjazdu pod bacznym okiem ratowników mogli wykonać kilka skoków z platformy startowej prosto na wyznaczony tor.

  Hanna Murek

  Zapraszamy do obejrzeniagalerii zdjęć.

 •   44 Dnia 19 marca 2015 roku uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w obchodach z okazji dnia wiosny. Tegorocznej imprezie przyświecało hasło: Wiosna idzie ciesz się pięknem Ziemi.Z tej okazji uczniowie wykonali barwne stroje, przygotowali piosenki oraz rozwiązywali rebusy i krzyżówki związane z ochroną przyrody. Na zakończenie pan dyrektor podziękował wszystkim, którzy nawet w najmniejszy sposób przyczynili się do zorganizowania imprezy.

     Rozgrywki przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


 •  22 marca na zajęciach z wychowawcą uczniowie kl. IV i V oraz gimnazjaliści wzięli udział w „Polowaniu na pisanki”. Rywalizację klas z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych przygotował samorząd uczniowski. Pierwszym zadaniem, z którym zmagali się uczestnicy zabawy było odnalezienie pisanek o określonym dla każdej klasy kolorze. Ponieważ pogoda nie dopisała, jajeczka zostały ukryte na sali gimnastycznej.

  Dodatkowe punkty można było zdobyć za znalezienie symboli Wielkanocy, czyli palemki, baranka, koszyczka, zajączka i kurczaczka. Wszystkie klasy spisały się znakomicie. Następnie uczestnicy turnieju zmagali się z zagadkami i mini-quizem. Dwa ostatnie zadania pozwoliły na ostateczne wyłonienie zwycięzców. Pierwsze polegało na narysowaniu kopii obejrzanej pisanki, a drugie na ułożeniu puzzli z wierszem wielkanocnym i pięknym przeczytaniu go na głos. Ostatecznie zwyciężyła kl. V – gratulujemy!

  AW

  12345 

 •    418 marca gościł w naszej szkole Teatrzyk Pompon z przedstawieniem pt. „Pompon i Czarna Chmura”. Mieliśmy okazje obejrzeć historię psa Pompona, złej królowej oraz księżniczki Lilianny. Wesołe przygody bohaterów bardzo spodobały się naszym uczniom i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. Dzieci z wielkim zaangażowaniem śledziły akcje utworu którego narratorem był uroczy kot Goguś.

     Po zakończeniu występu aktorzy zostali nagrodzeni głośnymi brawami, a uczniowie dzielili się swoimi wrażeniami w klasach.

  Hania Murek

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Przypominam Państwu, że 1 kwietnia 2015r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych dla uczniów szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego. W tym dniu uczniowie klasy szóstej piszą sprawdzian szóstoklasisty.

  Dla uczniów, którym rodzice nie mogą w tym dniu zapewnić opieki będą zorganizowane w szkole zajęcia opiekuńcze. Z kolei od 2 do 7 kwietnia rozpoczyna się wiosenna przerwa świąteczna.  

   

  Rozkład jazdy autobusu szkolnego w dniu 1 kwietnia

  • I kurs autobusu godz. 7.40 Grotniki
  • II kurs autobusu godz. 7.50 Skarżyń

  ROZWOZY

   

  • I kurs autobusu godz. 12.45
  • II kurs autobusu godz. 13.30

   

  Dariusz Walczak
  Dyrektor ZS w Dłużynie

 • DYREKTOR ZESPOŁU SZKÓŁ W DŁUŻYNIE
  zaprasza na „DRZWI OTWARTE”,
  które odbędą się dnia 18-19 marca 2015r. (środa-czwartek)

  Godziny w których nauczyciele będą do dyspozycji rodziców: otwórz

 •    23W dniu 18 marca odbyły się Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Tenisa Stołowego dziewcząt i chłopców. Zawodnicy grali każdy z każdym do trzech wygranych setów. Po bardzo zaciętej walce klasyfikacja ułożyła się w następujący sposób:

  Chłopacy:

  I miejsce - Patryk Szulc

  II miejsce - Marcin Szydlewski

  III miejsce - Maciej Kalitka

  Dziewczęta:

  I miejsce - Natalia Szulc

  II miejsce - Tamara Andzejewska

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •    6Dnia 12 marca uczniowie kl.IV i V wzięli udział w przedstawieniu „W drodze na Olimp”, które w leszczyńskim MOK- u  wystawił Teatr Kalliope. Jak łatwo się domyślić, widowisko zostało oparte na mitach starożytnych Greków. Na godzinę znaleźliśmy się więc w doborowym towarzystwie bogów i herosów, podziwiając ich dokonania, obserwując zmagania, a nawet biorąc bezpośredni udział w inscenizacji. Spotkaliśmy ponurego Hadesa i pomysłowego Dedala,

  trzymaliśmy kciuki za dzielnego Tezeusza i współczuliśmy cierpiącemu Prometeuszowi, wspieraliśmy Heraklesa i ostrzegaliśmy przed nierozsądna Pandorą.  Spektakl, który  pozwolił utrwalić swoją wiedzę z historii i j. polskiego, bardzo nam się podobał.

  Zapraszamy do obejrzeniagalerii zdjęć.

 •    113 marca odbyły się Mistrzostwa Szkoły Gimnazjum w Piłce Ręcznęj. Zawody zorganizowane zostały przez Agnieszkę, Marikę i Anitę z klasy II na hali sportowej we Włoszakowicach. Do rywalizacji stanęli zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Oto jak przedstawia się klasyfikacja końcowa:

  W kategorii dziewcząt:

  I miejsce klasa III

  II miejsce klasa I

  III miejsce klasa II

  W kategorii chłopców:

  I miejsce klasa III

  II miejsce klasa II

  III miejsce klasa I

  Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •   WP 20150307 002 7 marca 2015 roku w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie już po raz kolejny odbył się etap rejonowy XXI Konkursu Wiedzy Religijnej- Poznań 2015: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię (Mk 1,15).Wzięło w nim udział 59 uczniów szkół gimnazjalnych z terenu województwa wielkopolskiego, którzy byli przypisani do IV rejonu.

  Wśród nich naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy drugiej: Agnieszka Dudzińska i Karolina Walczak, które musiały  zapoznać się szczegółowo z Listem Św. Pawła do Galatów, fragmentami KKK oraz życiorysem Świętego Ojca Pio. Choć nie udało się zdobyć maksymalnej liczby punktów, to nasze gimnazjalistki wykazały się wspaniałą znajomością tekstów i godnie reprezentowały naszą szkołę. Dziękujemy im za zaangażowanie i wkład pracy włożony w przygotowanie się do konkursu.

   JJ

  WP 20150307 002WP 20150307 005

 •    DSC 0166W dniu 11.03 uczniowie klas gimnazjalnych udali się do Leszna, aby wziąć udział w mistrzostwach szkoły w grze BOWLING. Do rywalizacji  stanęło 11 uczniów. Podczas zawodów towarzyszyła nam miła atmosfera i wspaniała zabawa. Zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

  Kategoria dziewcząt:

  1. Estera Pusiak (kl. IIG)

  2. Marika Jankowiak (kl. IIG)

  3. Karolina Walczak (kl. IIG)

  Kategoria mężczyzn:

  1. Jacek Nędzyk (kl. IIG)

  2. Mateusz Szmyt (kl. IG)

  3. Filip Raszewski (kl. IIG)

  Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

  DSC 0166DSC 0167DSC 0170

 •    7Dnia 9 marca na strzelnicy w siedzibie Włoszakowickiego Bractwa Kurkowego odbyły się II Mistrzostwa Gimnazjum w strzelaniu z wiatrówki. Do zawodów przystąpiło około 20 uczniów gimnazjum. Każdy z uczestników oddał po 5 strzałów próbnych, a następnie 10 strzałów zaliczanych do turnieju. Po zaciętej walce Mistrzem Gimnazjum został Łukasz Strzelczyk, II miejsce zajął Patryk Hałupka, a III Marek Borowczka. 

  Zawody przebiegały w miłej i przyjemnej atmosferze. Serdeczne podziękowania kierujemy panu Jerzemu Mierzyńskiemu za pomoc w zoorganizowaniu turnieju.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •    1425914726366W poniedziałek 9 marca wielkie powody do radości miały dziewczynki z naszego przedszkola. Z okazji Dnia Kobiet mali dżentelmeni przygotowali dla nas szereg niespodzianek. Były słodkości, drobne upominki oraz ręcznie wykonane kwiaty.

  Hania Murek

  1425914726366

 • zawody

   

  Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego - otwórz

   

  Przydatne publikacje dla rodziców ucznia gimnazjum - otwórz

   

 •   6Dnia 9 marca uczniowie naszej szkoły dwukrotnie zmagali się w Turniejach Recytatorskich.  Rano, na sali gimnastycznej odbył się XVII szkolny konkurs recytatorski ph. „Poezjo wesoła, Poezjo smutna, jesteś … Poezjo”. Tym razem głównym tematem – jak na 9 marca przystało - były oczywiście Panie, Kobiety, Niewiasty, Dziewczęta. Uczniowie oceniani byli w trzech kategoriach: kl. 0 – III, IV – VI oraz I – III gimnazjum.

  Oto wyniki zmagań: 

  kl. 0 – III:
  I m. – Aleksandra Szramiak
  II m. – Weronika Makała
  III m. – Oskar Ratajczak

  wyróżnienia: Zuzanna Walkowiak, Martin Nowak
  kl. IV – VI:
  wyróżnienie dla Natalii Szulc
  kl. I – III gimnazjum:
  I m. – Karolina Walczak
  II m. – Kamil Czapczyński.
  Specjalną nagrodę pomysłodawczyni i organizatorki konkursu - p. A. Walczak - zdobyła Kinga Owsianna z kl. II.
  Podsumowany został także konkurs biblioteczny „Piękne są polskie legendy”, w którym tryumfował Miłosz Szulc z kl. III, przed Weroniką Makałą z kl. II oraz Marcelem Walkowiakiem z oddziału przedszkolnego. Wyróżnienia otrzymali Alan i Oskar Ratajczak.
  Z kolei w samo południe Roksana Knop i Rozalia Dziatkowiak z kl. IV wzięły udział w II Turnieju Recytatorskim poezji poświęconej Janowi Pawłowi II, który odbył się w gimnazjum nr 4 w Lesznie. Dziewczęta stanęły w szranki z uczniami szkół podstawowych Leszna i powiatu. Tym razem nie udało się zająć czołowych miejsc, Rozalia i Roksana otrzymały dyplomu za udział w turnieju oraz drobne upominki.

  AW

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •    10Dnia 5 marca uczniowie kl. IV z rodzicami i wychowawczynią wzięli udział w wyjeździe integracyjnym na bowling do Wielenia.Spotkaliśmy się w „Santana Club” po południu, by rozegrać klasowy turniej trzech drużyn, z których każda złożona była z dzieci i rodziców, a nawet młodszego rodzeństwa. Dodatkową atrakcją były dziesiąte urodziny naszej koleżanki Julii, której mama z tej okazji przygotowała pyszny tort.

  W wyniku sportowej, pełnej radości i wesołej zabawy rywalizacji wyłoniono aż czworo najlepszych graczy w następujących kategoriach: MAMA, CÓRKA, TATA, SYN. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy. Medalami zostali nagrodzenie także najbardziej wytrwali gracze, którym szczęście – tym razem – nie sprzyjało.

     Po turnieju udaliśmy się na słodki poczęstunek. Złożyliśmy życzenia Julii, zaśpiewaliśmy „Sto lat” , wręczyliśmy podarunki i z chęcią poczęstowaliśmy się pysznym tortem.

  AW

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •  

  Wyprawka przedszkolna grupa młodsza

  - teczka z gumką na prace plastyczne,

  - klej w sztyfcie - 2 sztuki,

  - kredki ołówkowe Bambino lub Colorino (w zależności od wygody dziecka, najlepiej grube),

  - nożyczki,

  - ryza papieru ksero na okres

  - pędzelek

  - temperówka z pojemniczkiem,

  - gumka do mazania,

  - ołówek (gruby i cienki),

  - pisaki,

  - pudełko chusteczek higienicznych i paczka nawilżonych,

  - papcie,

  - piórnik typu jamnik,

  - worek w rzeczami na przebranie w zależności od pory roku,

   

  - 40 zł na wyprawkę plastyczną (farby, plastelinę, kolorowy papier, krepe itp.)

   

   

  Proszę, żeby wszystkie rzeczy były podpisane.

   

  Kinga Ciążkowska

   

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl