^Powrót do góry

logo

Filtr
 • zakoczenieDnia 23 czerwca br. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Najpierw od godz. 8.30 swoje zakończenie mieli uczniowie szkoły podstawowej. Dyrektor Szkoły pan Dariusz Walczak serdecznie przywitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów.

  Po przedstawieniu najważniejszych wydarzeń minionego roku szkolnego oraz sukcesów uczniów wręczył świadectwa z wyróżnieniem uczniom szkoły podstawowej. Pan dyrektor podziękował rodzicom uczniów, którzy najbardziej zaangażowali się w życie szkoły i klasy.Po uroczystości w szkole wszyscy udali się do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta. Następnie od godz. 11.00 swoje zakończenie obchodzili gimnazjaliści. Uczniowie klasy trzeciej tradycyjnie rozpoczęli je polonezem. Następnie Pan Dyrektor powitał przybyłych gości, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów, a w szczególności absolwentów, którym jako pierwszym wręczono świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody książkowe. Absolwenci Krzysztof Peisert, Kamil Czapczyński oraz Julia Wojtkowiak, którzy uzyskali wzorowe zachowanie i wysokie wyniki w nauce, otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a ich rodzice listy gratulacyjne. Następnie wręczono stypendia naukowe i sportowe, nagrody za wzorową frekwencję, za udział w konkursach. Podczas części oficjalnej świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali także uczniowie pozostałych klas gimnazjum. Na koniec najstarsza klasa gimnazjalna podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły i rodzicom za 3 lata spędzone w murach gimnazjum. Absolwenci skierowali wiele ciepłych słów dziękując: Panu Dyrektorowi za szkołę, w której czuli się bezpieczni i doceniani, nauczycielom za przekazaną wiedzę i ciekawość świata, a rodzicom za trud wychowania. Do pożegnania absolwentów włączyli się tradycyjnie uczniowie klasy drugiej, którzy przygotowali prezentacje z zabawnymi komentarzami o swoich starszych kolegach i życzyli im powodzenia w dalszym życiu.

  Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną pracę, rodzicom jeszcze raz pogratulował sukcesów ich dzieci i wyraził słowa uznania za zaangażowanie na rzecz szkoły oraz życzył wszystkim zebranym udanych i bezpiecznych wakacji.

  M.Omieczyński

 • lody dla ochodyUczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej w minionym tygodniu wybrali się do włoszakowickiej Szarlotki na smacznedesery owocowo lodowe.

  Po zjedzonych z apetytem deserach była rozrywka na świeżym powietrzu. Dużym zainteresowaniemcieszyły się ozdobny  łabędź i słoń.Celem spotkania było pożegnanie i podziękowanie za trzyletnie wychowawstwo Pani Samol, która ze wzruszeniem żegnałaswoich uczniów. Na koniec nie zabrakło pamiątkowych zdjęć.

  B.Pukacka

 • konkurs matematyczny7 czerwca 2017 w Jezierzycach Kościelnych odbył się VI Gminny Konkurs Matematyczny przeznaczony dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej. Do testu przystąpiło 32 uczestników.

  Naszą szkołę reprezentowali kl. 6 Jakub Bąk, Rozalia Dziatkowiak, kl.5 Kinga Jaskulska, Aleksandra Szramiak, kl.4 Bartosz Śledź.

  W środę 21 czerwca w Salce Masońskiej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach odbyło się podsumowanie tego konkursu. Z naszej szkoły w kategorii klas 5 laureatem została Aleksandra Szramiak. Otrzymała pamiątkowy dyplom i bon podarunkowy, który został wręczony przez wójta Gminy Włoszakowice oraz dyrektora ZS Jezierzyce Kościelne Mariusza Zakrzewskiego. Serdecznie gratulujemy laureatce i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom. Życzymy dalszych sukcesów.

  M.Jabłońska

 • dzie sportuDnia 22 czerwca 2017 roku odbył się szkolny dzień sportu, który był podzielony na 3 części: konkurencje sportowe dla oddziałów przedszkolnych i klas 2-3 SP, następnie klas 4-6 oraz 1-3 Gim.

  Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły klasy najmłodsze. Oddziały przedszkolne rozegrały między sobą mecz, który zakończył się remisem, następnie w biegu z przeszkodami wygrała grupa starsza a w rzucie do celu grupa młodsza. W tym samym czasie odbyły się „wyścigi rzędów” dla klasy 2 i 3 SP. Uczniowie w składach mieszanych utworzyli 4 rzędy. Dzieci musiały sobie poradzić z takimi konkurencjami jak: kozłowanie piłki, wiązanie szarfy, skoki przez skakankę, wyścig z przeplataniem, rzuty do celu. Turniej wygrał zespół „GKS”. Następnie odbyła się gra w serwobieg przeznaczona dla dzieci z klas 4-6. Zwyciężył zespół „Wygrywy”. Jako ostatni do rywalizacji sportowej przystąpili uczniowie gimnazjum, którzy udali się na nowe pełnowymiarowe boisko i rozegrali turniej piłki nożnej z podziałem na kategorię dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt zwyciężył zespół „Dziki” natomiast w kategorii chłopców – „Orzeł Dłużyna”. Wszystkie zespołu otrzymały pamiątkowe dyplomy.

  Jędrek Zając

 • Dzie EuropyDnia 21.06.2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Europy. W tym roku uczniowie wszystkich klas prezentowali swoje umiejętności poprzez: grę na flażoletach, taniec, śpiew oraz quiz związany z UE i geografią.

  Impreza rozpoczęła się od wspólnego odegrania hymnu UE – Ody do Radości przez uczniów klas IV -VI SP oraz I-III Gimnazjum. Później klasy prezentowały swoje umiejętności w poszczególnych konkurencjach: grupa 4-5-latków zaśpiewała piosenkę o wakacjach, grupa 6-7-latków zatańczyła układ do piosenki Shakiry „Waka Waka”, uczniowie klasy 3 zaprezentowali utwór Anny Jantar. Klasy IV SP i III Gimnazjum zatańczyły, uczniowie klas VI SP i I Gimnazjum odpowiadały na pytania quizu, natomiast przedstawiciele klas V SP i I Gimnazjum zaśpiewali piosenki „Tamta dziewczyna” i „Mój jest ten kawałek podłogi” w wersji karaoke. Po prezentacji wszystkich grup uczniowie otrzymali słodką niespodziankę ufundowaną przez Radę Rodziców. Celem tegorocznego Dnia Europy było nie tylko zintegrowanie klas i uczniów, ale także kształtowanie aktywności i tolerancji, pogłębienie wiedzy oraz uwrażliwienie w odbiorze kultury.

  M.Matelska

 • turniejPNDnia 20 czerwca 2017 roku udaliśmy się do Krzycka Wielkiego, aby wziąć udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Orlika.

  Dziewczęta dobrze przepracowały okres treningowy, podczas którego doskonaliły grę ataku pozycyjnego polegającego na rozgrywaniu piłki i dużej wymianie podań między zawodniczkami.

  Dziewczęta doznały porażek z Włoszakowicami 3 – 0 oraz Krzyckiem 4 – 0, ale na pewno stylowo zagraliśmy najlepiej, bowiem dziewczyny chciały „dużo grać piłką” i ta piłki krążyła od obrońców do napastników, ale zabrakło skuteczności i „głupio” traciliśmy bramki. Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce w turnieju. Zwyciężyło Krzycko Wielkie przed Włoszakowicami. Skład naszego zespołu wyglądał następująco: Beata Pieśniak, Paulina Mania, Roksana Stachowiak, Roksana Gąda, Martyna Grochowa, Julia Wojtkowiak, Julia Kalitka, Zuzanna Dudzińska, Zuzanna Hałupka oraz Natali Łupicka.

  Jędrek Zając

 • piknikWe wtorek 20 czerwca 2017r. w naszym Oddziale przedszkolnym odbył się Piknik Rodzinny. To już 2 edycja corocznej imprezy, jaka tradycyjnie odbywa się w ogrodzie placówki. Plac przedszkolny stał się miejscem spotkań i zabaw dzieci i ich rodziców. Słoneczna pogoda sprzyjała wszystkim, którzy tego dnia przybyli świętować.

  Dla tych, którzy odwiedzili nasz Oddział przedszkolny tego popołudnia przygotowano wiele atrakcji. Sercem pikniku stała się scena, na której występowały dzieci z przygotowanym programem z okazji zbliżającego się zakończenia roku szkolnego oraz Dnia Ojca. Rodzice z zaciekawieniem śledzili popisy dzieci, które nagradzali gromkimi brawami i uśmiechami.

  Przy tzw. „szwedzkim stole” można było skosztować wspaniałych wypieków, które specjalnie na tę okazję przygotowały mamy przedszkolaków. Na zwolenników tradycyjnej polskiej kuchni czekały pyszne przysmaki prosto z grilla – zapach pieczonej kiełbasy roznosił się po całej okolicy.

  Wielką atrakcją był Pan Klaun który częstował dzieci watą cukrową oraz robił różne zwierzątka z baloników, które następnie wręczał dzieciom.

  Bardzo dziękujemy rodzicom za czynny udział w Pikniku Rodzinnym oraz za wspólną zabawę. Dzięki takim inicjatywom możemy wspólnie mile spędzić czas!

                                                                                                            E. Przewoźna

 • pywalniaOd października do końca maja uczniowie naszej szkoły co środę wyjeżdżali do Leszna, aby brać udział w zajęciach nauczających i doskonalących technikę pływania.

  Największą frekwencję obecności zanotowali uczniowie klasy 3, ale na basen czasami jeździli uczniowie klasy 4, 5 i 6.

  Na zajęcia początkowo zapisało się 22 uczniów, jednak cykl ukończyło tylko 10 osób i byli to: Wiktoria Apolinarska, Dawid Miś, Julia Sobolewska, Nikodem Ratajszczak, Julia Stanek, Daria Borowczak, Roksana Pukacka, Aleksandra Ławniczak, Kamil Nowak oraz Krystian Hanusek. Podczas zajęć w wodzie dzieci uczyli się utrzymania na wodzie, łowienia krążków i nauki stylów pływackich, zwłaszcza stylu grzbietowego. Po zajęciach z instruktorem dzieci mogły skorzystać z basenu rekreacyjnego, jaccuzi i zjeżdżalni. Zajęcia, w których uczniowie zdobyli umiejętności pływackie na pewno pomogą im bezpieczniej spędzać czas nad jeziorem podczas letnich wakacji.

  Jędrek Zając

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

  Piątek 24 czerwca 2016r.

  SZKOŁA PODSTAWOWA + ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

  8.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego (szkoła)

  10.00 – MSZA ŚWIĘTA

  GIMNAZJUM

  10.00 -   MSZA ŚWIĘTA

   

  11.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego (szkoła)

  Kursy autobusu szkolnego

  I kurs (SP + oddział przedszkolny)- przywozi uczniów do szkoły

  Skarżyń –godz. 7.45

  Grotniki – godz.8.00

  II kurs (Gim) – przywozi uczniów do kościoła

  Grotniki – godz. 9.45

  Skarżyń – godz. 9.55

   

  ROZWOZY

   

  I kurs (SP + oddział przedszkolny) – ok. 10.50 (Skarżyń-Grotniki)

  II kurs (Gim) do Grotnik – ok. 12.20

 • image272Dnia 26 czerwca br. o godz. 8.15 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 dla uczniów Szkoły Podstawowej w Dłużynie. 

  Na początku uczestnicy  uroczystości zaśpiewali hymn narodowy, po czym wychowawczyni klasy VI zgłosiła dyrektorowi szkoły gotowość swoich wychowanków do uroczystego ukończenia szkoły podstawowej.

  Dyrektor szkoły pan Dariusz Walczak serdecznie przywitał przybyłych rodziców, nauczycieli i uczniów szkoły. Następnie przedstawił sprawozdanie z ważniejszych wydarzeń, które odbyły się w naszej szkole w mijającym roku oraz największe osiągnięcia uczniów. Później  pan dyrektor wręczył  świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy i czekolady za stuprocentową frekwencję oraz podziękowania za pracę na rzecz szkoły, które otrzymali rodzice absolwentów. 

           Drugą część akademii stanowiły występy: najpierw wystąpili uczniowie klasy VI, którzy m.in. ukazali zebranym jak bardzo zmienili się przez sześć lat pobytu w szkole, zaproponowali, by od nowego roku wprowadzić nowe, ulepszone, bardzo humorystyczne znaczenie alfabetu oraz w rytmach hip hop-u podziękowali nauczycielom i  pracownikom szkoły za trud włożony w ich wychowanie. Zaraz po tym występie, na scenie pojawili się piątoklasiści, którzy pożegnali swoich starszych kolegów i koleżanki.

           Na zakończenie pan dyrektor podziękował pracownikom szkoły za dobrą  współpracę oraz życzył wszystkim zebrany udanych i bezpiecznych wakacji.

  Po uroczystości w szkole wszyscy udali się do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta msza święta.

  O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla gimnazjalistów. Po zatańczeniu poloneza przez absolwentów i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, dyrektor szkoły pan Dariusz Walczak zabrał głos. Przywitał zaproszonych gości, którymi byli: pan Marek Wodawski – podinspektor ds. oświaty i pan Łukasz Chałupka- sołtys wsi Grotniki, pracowników szkoły oraz uczniów. Następnie podsumował cały mijający rok szkolny i wyróżnił uczniów z najlepszymi wynikami w nauce oraz tych, z najważniejszymi osiągnięciami w zawodach, konkursach. W swoim wystąpieniu podziękował wszystkim za całoroczną pracę. Szczególne słowa uznania skierował do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie.

  Następnie nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz innych nagród,  w tym słodkich upominków za stuprocentową frekwencję.

  Wiersz Leopolda Staffa rozpoczynający się od słów:

  „Nie wierzyłem

  stojąc nad brzegiem rzeki,

  która była szeroka i rwista

  że przejdę ten most…”

  rozpoczął część artystyczną uroczystości zakończenia roku przygotowaną przez uczniów kończących Gimnazjum w Dłużynie. Nie obyło się bez wspomnień, refleksji i oczywiście podziękowań dla pana dyrektora, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Zaś klasa II gimnazjum przygotowała dla starszych kolegów galę wręczenia słodkich „Mufinek za szczególne osiągnięcia” dla każdego absolwenta oraz ich wychowawczyni. Zadedykowali też dla nich piosenkę pożegnalną oraz garść mądrych wskazówek na dalsze życie.

  Na zakończenie pan dyrektor życzył wszystkim słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

 • toDnia 23 czerwca br. uczniowie klasa III gimnazjum wraz z rodzicami na sali wiejskiej w Skarżyniu,  zorganizowali zabawę na zakończenie nauki w Gimnazjum w Dłużynie. Na naszym komersie oprócz nas i naszych rodziców nie zabrakło również dyrektora szkoły - pana Dariusza Walczaka oraz Grona Pedagogicznego.

  Uroczystość rozpoczęła się od znanych słów zacytowanych za Adamem Mickiewiczem „Poloneza czas zacząć”, które wygłosiła nasza wychowawczyni- pani Marlena Skorupka. Po uroczystym zatańczeniu poloneza, zostaliśmy nagrodzeni wielkimi oklaskami i głos zajęła nasza pani. Na początku serdecznie przywitała wszystkich obecnych, a później wygłosiła przemowę skierowaną do nas- absolwentów gimnazjum, wspominając wspólnie spędzone lata w szkole i życząc nam sukcesów  oraz powodzenia w realizacji naszych planów i marzeń. Głos zabrał również pan dyrektor, życząc nam abyśmy wykształcili się w wymarzonych zawodach i byśmy wykonywali swoje obowiązki sumiennie, uczciwie, najlepiej jak potrafimy.   Następnie my- absolwenci dłużyńskiej szkoły, przedstawiliśmy część artystyczną zaczynającą się od słów Leopolda Staffa:

  „Nie wierzyłem, że przejdę ten most,

  Stojąc nad brzegiem rzeki,

  która była szeroka i rwista

  Spleciony z cienkiej, kruchej trzciny

  Powiązanej łykiem.”

  Kolejnym punktem naszego programu było podziękowanie dla rodziców. Przygotowaliśmy dla nich prezentację multimedialną z naszymi podziękowaniami, kwiaty i wspólny taniec. Wszystko to sprawiło, że u niejednego uczestnika naszej imprezy, zakręciła się łezka w oku.

  Jednak chwila wzruszenia, łez nie trwała zbyt długo, o co zadbał nasz DJ, który zafundował nam  sporą dawkę porywającej do tańca muzyki.

  Na naszym komersie nie zapomnieliśmy też o podziękowaniach dla wychowawczyni oraz pana dyrektora i nauczycieli uczących nas w dłużyńskiej szkole.

  Naszym ostatnim występem było przestawienie prezentacji pt. “My – „brzydkie kaczątka”  w przyszłości.” Komentatorzy tej prezentacji porównali nas- trzecioklasistów – do baśniowego kaczątka, które na początku było ciche, liche, niepozorne, ale potem przemieniło się w przepięknego ptaka. Prezentacja pokazała świetlistą przyszłość uczniów naszej klasy, którzy kolejno zostaną: papieżem, lekarką, sportsmenką, złodziejem, modelką, profesjonalnym hakerem, zawodowym  żołnierzem, prezydentem, przedsiębiorczym rolnikiem, naczelniczką straży pożarnej, przedszkolanką, zakonnicą, krytykiem kulinarnym i policjantem. Ta część artystyczna wywołała wiele śmiechu i gromkich braw zgromadzonych.

  Przez cały czas trwania naszej imprezy panowała miła atmosfera, wszyscy bawili się tak znakomicie, że aż żal było nam żegnać się i opuszczać skarżyńską salę.

  Magdalena Jaskulska

 • image017Podróże kształcą i to niekoniecznie tylko te dalekie. 22 czerwca, klasa III SP mogła się o tym przekonać podczas wyjazdu do pobliskiego Bukówca Górnego.  

  Z wielkim zainteresowaniem zwiedziliśmy tamtejszą Izbę Regionalną, po której oprowadzała nas p. Małgorzata Woźna. Zobaczyliśmy tam jak dawniej żyli ludzie na wsi. Szczególnie ciekawe okazały się eksponowane sprzęty gospodarstwa domowego, które obecnie nie są już używane. Czasem trudno było odgadnąć do czego one służyły. Wszystkim bardzo podobały się także elementy wystroju wnętrza oraz różnego rodzaju przedmioty, takie jak zabawki, kołatki, naczynia, książki, obrazy. Później odwiedziliśmy gospodarstwo szklarniowe p. Leonarda Stanek, który bardzo ciekawie przedstawił nam sposób uprawy pomidorów i zapoznał nas z warunkami niezbędnymi do prawidłowego rozwoju tych roślin. Odpowiedział też na wszystkie nurtujące nas pytania.  Mieliśmy również okazję sprawdzić jak smakują pomidory ze zwiedzanej szklarni, ponieważ mamy, które wybrały się z nami na wycieczkę przygotowały pyszne kanapki.
  Najedzeni i pełni energii ruszyliśmy obejrzeć wiatrak „koźlak”.  P. Stanek przedstawił nam jego historię i proces renowacji. Każdy bez trudu potrafił rozróżnić stare i nowe elementy konstrukcyjne tego obiektu.

  Cieszymy się, że mogliśmy tak miło spędzić jedne z ostatnich zajęć w tym roku szkolnym.

  AG

 • image001Dnia 25 czerwca uczniowie wszystkich klas wzięli udział w obchodach Dnia Europy. W tym roku każda klasa przygotowała prezentacje o wybranym kraju europejskim. Każda grupa wykazała się kreatywnością w sposobie przedstawienia ciekawostek i innych informacji o danym kraju. Nie obyło sie także bez wizyty „gości” z Austrii, Wielkiej Brytanii i Grecji.

  M. Matelska

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

  Piątek 26 czerwca 2015r.

  SZKOŁA PODSTAWOWA + ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

   

  8.15 - uroczyste zakończenie roku szkolnego (szkoła)

  10.00 – MSZA ŚWIĘTA

  GIMNAZJUM

  10.00 - MSZA ŚWIĘTA

  11.00 - uroczyste zakończenie roku szkolnego (szkoła)

   

  Kursy autobusu szkolnego

  I kurs (SP + oddział przedszkolny) - przywozi uczniów do szkoły

  Skarżyń – godz. 7.45

  Grotniki – godz. 8.00

  II kurs (Gim) – przywozi uczniów do kościoła

  Grotniki – godz. 9.45

  Skarżyń – godz. 9.55

  ROZWOZY

  I kurs (SP + oddział przedszkolny) – ok. 10.50 (Skarżyń-Grotniki)

  II kurs (Gim) do Grotnik – ok. 12.20 

 • 11414405 453194378171613 1337443284 nDnia 17 czerwca odbył się wyjazd do Muzeum Karola Kurpinskiego, w którym wzięli udział uczniowie klasy II i III gimnazjum. Podczas zwiedzania muzeum oprowadzał nas przewodnik, który opowiadał  o życiu autora "Warszawianki". Po wysłuchaniu prelekcji i obejrzeniu ekspozycji  udaliśmy się do cukierni "Szarlotki", gdzie wypełnialiśmy karty pracy na temat naszej gminy.

  Spacerowaliśmy po mini zoo, a na końciec zwiedziliśmy hotel "Toscania". Po obejrzeniu pięknych, nowoczesnych  pokoi udaliśmy się w drogę powrotną do szkoły.

   

  M. Jankowiak

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • image038

  Dnia 23 czerwca naszą szkołę odwiedzili niecodzienni goście. Były to mamy naszych koleżanek i kolegów ze szkoły we Włoszakowicach z tamtejszym nauczycielem p. Sz. Gądą.Przyczyną ich przyjazdu było przedstawienie "Kopciuszek" oparte na motywach baśni braci Grimm. Obejrzeli je wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w towarzystwie Przewodniczącej Rady Gminy Włoszakowice p. I. Przezbór.

  Chociaż każdy z nas zna losy panienki, która na balu u księcia zgubiła pantofelek, inscenizacją wzbudziła wiele emocji. Oglądając ją współczuliśmy tytułowemu Kopciuszkowi, w głos śmialiśmy się ze złej macochy, tańczyliśmy z sympatycznymi szopami praczami, podpowiadaliśmy księciu szukającemu właścicielki bucika. Naszą uwagę przykuła znakomita gra aktorska, wspaniałe kostiumy, pomysłowa scenografia i profesjonalna oprawa muzyczna. Świetnie bawili się nie tylko najmłodsi, którym baśnie są - zapewne - najbliższe, ale również gimnazjaliści i nauczyciele.

   

  Poczuliśmy się jak w najprawdziwszym teatrze, dlatego za przedstawienie podziękowaliśmy gromkimi brawami.

   

  A.W

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 •  

  DZIEŃ OTWARTY

  W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM W DŁUŻYNIE

   

  w dniu 22 czerwca 2015 (poniedziałek)


  od godz. 10.00 do 12.00

   

  WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH


  SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

 • image015Dnia 17 czerwca uczniowie kl. III i IV wzięli udział w wycieczce do Poznania.

  Wyruszyliśmy wcześnie rano, by uniknąć korków i o godz. 9.00 rozpoczęliśmy wizytę w Palmiarni. Była to najprawdziwsza " podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogaciły dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb".

  Ogromne wrażenie zrobiła na nas m.in. "wiktoria królewska, której pływające, pokryte na spodniej stronie ostrymi kolcami liście dorastają do 2m, a ich niezwykła konstrukcja i wyporność sprawia, że bez trudu utrzymują ciężar małego dziecka". Podobało nam się także akwarium z egzotycznymi rybami, które jednak wcale nie były piękne, ani sympatyczne. Obejrzeliśmy piekne palmy,dorodne bananowce, kolorowe storczyki, daktylowce i wiele innych, egzotycznych roślin.

  Kolejnym punktem naszej wycieczki były poznański Stary Rynek. Obejrzeliśmy nie tylko ratusz i zabytkowe kamieniczki, ale również rozmaite atrakcje trwajacego właśnie Jarmarku Świętojańskiego. Oczywiście w samo południu, jak wielu turystów, zatrzymaliśmy się na chwilę, by spojrzeć na poznańskie koziołki.

  Później jedną z najbardziej znanych ulic Poznania - Świętym Marcinem - ruszyliśmy w kierunku Manufaktury Cukierków "Karmelkowo". Prześledziliśmy tam proces produkcji karmelu, a każdy z nas wykonał kolorowego, słodkiego lizaka.

  Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy, było Muzeum Narodowe. Wzięliśmy tam udział w lekcji muzealnej ph "Opowieści obrazów". Poznaliśmy legendy i mity oraz inne tajemnicze opowieści ukryte w pięknych obrazach. Mogliśmy także wykazać się talentem plastycznym, wykonując rysunki inspirowane obejrzanymi dziełami.

  Droga powrotna minęła nam bardzo szybko, tym bardziej, że wstąpiliśmy oczywiście do McDonalda.

  Wycieczka była bardzo udana i już jesteśmy ciekawi, co w przyszłym roku zaproponują nasze panie...

   

  A.W

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • image032Tegoroczny Dzień Mamy i Taty w przedszkolu odbył się w  Parku Linowym Tarzan w Lesznie. Spotkanie rozpoczęliśmy koncertem życzeń oraz wręczeniem drobnych upominków dla kochanych rodziców. Po krótkim wystąpieniu dzielna grupa przedszkolaków zmierzyła się z trasą Cheetah oraz Dumbo, na której uczyły się opanowania, odpowiedzialności technik trzymania równowagi oraz starały się przełamać barierę lęku wysokości. Nasi mali uczestnicy spotkania wykazali się ogromną wytrwałością pokonując 65 metrową trasę z 11 przeszkodami. Gratulujemy odwagi.

   

  Hania Murek

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • image0046 czerwca uczniowie klasy piątej wybrali się na spotkanie klasowe do Wigwamu do Sokołowic. Głównym celem spotkania były rozgrywki sportowe – gra w badmintona i bulle, oraz wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. W trakcie spotkania odwiedził nas pan leśniczy – Zbigniew Jankowski, który przyjechał sprawdzić czy udało nam się rozpalić ognisko i czy pomimo ogniska w tak ciepły dzień zachowujemy bezpieczeństwo. Pomimo upału wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili ze sobą czas.

   

  M. Matelska

   

  Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 •    We wtorek 19 maja w Jezierzycach Kościelnych odbyła się druga edycja konkursu pięknego czytania. Naszą szkołę reprezentowały: Julia Stanek z kl. I, Kinga Owsianna z kl. II i Kinga Jaskulska z kl. III. Uczestnicy konkursu rywalizowali w kategoriach wiekowych. Każdy uczeń otrzymał fragment lektury lub fragment prozy z literatury dziecięcej, który przedstawiał przed komisją, po wcześniejszym przygotowaniu.

  Uczniowie kl. I czytali tekst „Dzika Weronika „, dzieci z klasy drugiej przedstawiały fragment pt. „Wyżły i niżły”, natomiast przedstawiciele klas trzecich prezentowali fragment lektury pt. „O psie, który jeździł koleją”. Komisja oceniała poprawność, płynność i wyrazistość prezentacji.  Na wyrazy uznania zasługuje Kinga Jaskulska, która najlepiej zaprezentowała przygotowany fragment tekstu i zdobyła I miejsce w kategorii klas trzecich, za co otrzymała dyplom oraz nagrody.  Pozostałe reprezentantki naszej szkoły również otrzymały dyplomy i upominki za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom należą się gromkie brawa i gratulacje.

 • image003Klasa I i II wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę do zabytkowej rezydencji historycznych rodów Górków i Działyńskich. Już przed wejściem dzieci zachwyciła ta monumentalna, tajemnicza budowla. Po wejściu do zamku czekała na nas pani przewodnik, która przyniosła ze sobą pudło z kapciami. Wiele było śmiechu przy zakładaniu tych dużych kapci, które chronią podłogi zamku przed zniszczeniem.

  Dzieci z zainteresowaniem oglądały zabytkowe meble, obrazy i wyposażenia wnętrz. Chętnie słuchały opowieści przewodnika oraz nie szczędziły  pytań  Kiedy znaleźliśmy się przed namalowanym przez A. Pesne portretem Teofili z Działyńskich Szołdrskiej – Potulickiej w białej sukni dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o niej.  Pani przewodnik wspomniała, że istnieje legenda, iż duch Białej Damy o północy chodzi po zamku i ogrodzie. Naszym uczniom bardzo spodobała się ta historia, co ciekawe wielu z nich przyznało, że nie baliby się spotkania z duchem Białej Damy! Takich mamy odważnych uczniów J

  Chłopcy zachwyceni byli zbrojami oraz mieczami, kopiami i pistoletami. Dopytywali się do kogo należały i czy jeszcze działają. Dziewczynki chętniej podziwiały bogato zdobioną,  porcelanową zastawę oraz figurki.

  Następnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Jeziorze Kórnickim. Dzieci miały okazję zobaczyć zamek Kórnicki z innej perspektywy. Zachwycały się także pięknem otaczającej okolicy. Na odpoczynek zatrzymaliśmy się w restauracji "Tawerna pod Żaglami", której wnętrze zostało zaprojektowane w stylu żeglarskim.

  Uczniowie wracali do domów z nową wiedzą oraz z chęcią odkrywania kolejnych zabytków i pięknych miejsc naszej Polski.

   

  Magdalena Schmidt

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

   

 • pobrane

  Cała Polska czyta dzieciom 

   

  Od dnia 8 czerwca rozpoczyna się szkolna kampania "Cała Polska czyta dzieciom". Codziennie rano gimnazjaliści z naszej szkoły będą czytać najmłodszym. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy o godzinie 7.30 do szkolnej biblioteki. Gwarantowana świetna zabawa i bliższe spotkanie z dobrą literaturą.

 • img 20150607113746 IMG 1395 zmniejszamy pl

  W dniu 2.06.2015r. udaliśmy się do Leszna, aby wziąć udział w Powiatowym Biegu na Przełaj. Zawodnicy ze szkoły podstawowej mieli do pokonania dystans 1200m, natomiast gimnazjum w kategorii dziewcząt 1500m a chłopcy 2000m.

   

  Naszą szkołę i gminę reprezentowali:

   

  Szkoła Podstawowa

  Julia Borowczak (kl. IV)

  Weronika Dudzińska (kl VI)

   

  Gimnazjum

  Julia Wojtkowiak (kl.IG)

  Anita Borowczak (kl.IIG)

  Estera Pusiak (kl.IIG)

  Patryk Hałupka (kl.IIIG)

   

  Najlepiej zaprezentowali się Patryka Hałupka, Anita Borowczak zajmując drugie miejsca, Julia Borowczak miejsce IV, Estera Pusiak miejsce VI w swoich kategoriach  uzyskując awans na zawody wojewódzkie. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć.

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl