^Powrót do góry

logo

W dniu 10 lutego bIMG 0126.JPGr. na sali gimnastycznej naszej szkoły zostały rozegrane mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców klas gimnazjalnych.

W kategorii dziewcząt mecze były rozgrywane systemem „Każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zwyciężyła Estera Pusiak, która pokonała wszystkie rywalki. Drugie miejsce przypadło Żanecie Pieśniak, a trzecie Anicie Borowczak. W rozgrywkach brały udział również Julia Kalitka, Beata Pieśniak i Roksana Stachowiak. W przypadku chłopaków, byli oni rozlosowani do dwóch grup po 5 zawodników. Z grupy A do półfinału przeszli Krystian Otto i Jacek Nędzyk, natomiast z grupy B Patryk Szulc i Marcin Szydlewski. Po zaciętych półfinałach do finału awansowali Krystian i Jacek, tam 2 – 0 zwyciężył Krystian Otto i mógł cieszyć się z uzyskanego tytułu. W meczu o trzecie miejsce zwyciężył Patryk Szulc. W rozgrywkach uczestniczyli również Bartek Szymaniak, Filip Raszewski, Adrian Kędziora, Krzysztof Peisert, Maciej Kalitka i Łukasz Pukacki. Zawodnicy z pierwszej trójki otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale.

Tydzień później do podobnych rozgrywek przystąpili uczniowie szkoły podstawowej, których było zaledwie trzech. Zwyciężył Mateusz Kędziora, drugie miejsce zdobyła Zuzanna Hałupka, a trzecie Anita Malepszak. Uczestnikom zostały wręczone dyplomy i medale.