^Powrót do góry

logo

Filtr
 • ortograficznDnia 24 maja czworo uczniów naszej szkoły: M.Nowicka, A.Malepszak, K.Czapczyński, K.Peisert wzięło udział w III Gminnym Konkursie Ortograficznym w Bukówcu Górnym.

  Gimnazjaliści zmagali się z „horrendalnymi” „wyżłami”, które „ni stąd ni zowąd” przyjechały peugeotami oraz innymi ortograficznymi perełkami. Walczyli indywidualnie i drużynowo o tytuł Mistrza Ortografii.

  Uczniowie kl. III uplasowali się na najwyższych pozycjach: K.Peisert zajął I, a M.Nowicka II miejsce.

  A.Walczak

 • Zaborowo1W dniu 25.05. uczniowie z klasy drugiej i trzeciej pojechali do Leszna. Celem naszej wizyty była Stacja Uzdatniania Wody w Zaborowie.

  Jest to jeden z zakładów wchodzących w skład Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lesznie. Na miejscu przywitał nas pan Marcin, pracownik MPWiK.

  Na początku wysłuchaliśmy krótkiej informacji o historii miejsca, w którym się znależliśmy. Potem zwiedzaliśmy obiekt. Poznaliśmy cały cykl pozyskiwania i uzdatniania wody. Dowiedzieliśmy się, że woda wydobywana ze studni nazywa się wodą surową. Zanim dotrze do kranów mieszkańców miasta, przechodzi różne procesy, między innymi napowietrzanie, filtrowanie czy naświetlanie. Pan Marcin powiedział nam, że woda wydobywana z ujęcia jest bardzo czyta i nie wymaga chlorowania. Następnie udaliśmy się do salki edukacyjnej, gdzie dzieci mogły obejreć prezentację o wodociągach i poznać Pompka – maskotkę leszczyńskich wodociągów. Na zakończenie każdy otrzymał gadżety ufundowane przez MPWiK oraz Starostwo Powiatowe w Lesznie.

  Zajęcia w Stacji Uzdatniania Wody w Zaborowie odbyły się w ramach zielonej szkoły organizowanej przez Starostwo Powiatowe w Lesznie.

  M.Samol

 • festyn17Dnia 21 maja, w niedzielę w Zespole Szkół w Dłużynie odbył się festyn rodzinny. W tym roku pogoda nam dopisała, co przysporzyło nam sporo gości. Festyny te są wieloletnią tradycją naszej szkoły. Są okazją dla miłego spędzenia czasu dla rodziców, uczniów i nauczycieli. Wszyscy goście chętnie korzystają z licznych, przygotowanych atrakcji.

  Festyn otwarł dyrektor Zespołu Szkół w Dłużynie pan Dariusz Walczak. Następnie powitano gości piosenkami w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Następnie odbyły się konkurencje sportowe dla uczniów miejscowej szkoły. Dzieci rywalizowały w takich dyscyplinach jak: kozłowanie piłki, rzuty do kosza, wiązanie szarfy, bieg przez płotki, skoki dodawane.

  Po konkurencjach sportowych przyszła kolej na pierwsze widowisko artystyczne – „Zemsta” na motywach A. Fredry w wykonaniu uczniów klasy 2 gimnazjum, którego reżyserem była p. Ilona Rząsa. Kolejną atrakcją był pokaz Zumby zaprezentowany przez p. Zając. Podobnie jak w roku ubiegłym hitem okazał się teatrzyk „mamowy” pt „Kopciuszek w wersji współczesnej”, którego reżyserem była p. Elżbieta Przewoźna oraz p. Agnieszka Szymaniak. W główną rolę czyli Kopciuszka wcieliła się p. Natalia Tajchert, obok niej zagrały również: Macocha -p. Monika Szulc, córki - p. Paulina Nadtochiy i Maria Józefczak, Zwariowana Wróżka - p. Marzena Mikołajczak, Franek - p. Paulina Rąk, Józek - p. Izabela Walkowiak, Narrator - p. Grażyna Pochanke. W przedstawieniu na uwagę zasługują również scenografia oraz kostiumy, dzięki którym postacie z bajki wyglądały bardzo naturalnie i pięknie... .

  Uczestnicy brali udział w konkursach rzucania lotkami, strzelania z wiatrówki. Dzieci najchętniej korzystały z możliwości malowania twarzy, stając się motylkami, księżniczkami, piratami, supermenami i batmanami. Z przyjemnością bawiły się na utworzonym dla nich placu zabaw.

  Przez cały festyn można było zjeść kiełbaskę z grilla czy słodkości przygotowane przez mamy naszych uczniów. Rodzice kosztowali pysznych wypieków oraz wybierali „Najpopularniejsze ciasto festynu”. Wszyscy kupowali ciasteczka ze śmiesznymi wróżbami. Przez cały festyn można było kupić cegiełki, które upoważniały do odbioru różnych upominków oraz wzięcia udziału w konkursie wiedzy o szkole, w którym główną nagrodą był piękny rower ufundowany przez UG we Włoszakowicach.
  Fot. Archiwum szkolne i GOK Włoszakowice

                                                                                                            J. Zając, E. Przewoźna

   

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się
  do zorganizowania festynu szkolnego.
  Dziękujemy sponsorom zarówno firmom jak i osobom prywatnym za ufundowanie nagród oraz wszelką pomoc.

   

  Dyrektor, Nauczyciele oraz Społeczność Uczniowska
  Zespołu Szkół w Dłużynie

   

 • festynDluzyna2017

 • gimnazjadaDnia 18 maja 2017 roku dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły udała się do Leszna, by wziąć udział w Indywidulanych Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego w Lekkoatletyce – Gimnazjada 2017.

  W biegu na 200 m przez płotki Krzysztof Peisert zajął 5 miejsce, natomiast Patryk Szulc 6 miejsce. W pchnięciu kulą Ernest Pusiak awansował do finałowej ósemki uzyskując ostatecznie 7 wynik, a Damian Ławniczak 12 miejsce. Julia Wojtkowiak oraz Milena Nowicka z przyczyn organizacyjnych nie wystartowały w biegu na 1000m. Najwyższe wyniki osiągnęli Mateusz Szmyt w rzucie oszczepem oraz Marcin Szydlewski w biegu na 1000m, którzy zdobyli brązowe medale. Sztafeta szwedzka w składzie Mateusz Szmyt, Patryk Szulc, Jarosław Malepszak, Krzysztof Peisert zajęła 7 miejsce.

  Jędrek Zając

 • PRW środę 17.05 odbyły się MISTRZOSTWA GMINY WŁOSZAKOWICE W PIŁCE RĘCZNEJ GIMNZAJUM. Do rywalizacji stanęły szkoły z Krzycka Wielkiego, Włoszakowic i Dłużyny.

  Zawodniczki z Gimnazjum z Dłużyny po dobrym spotkaniu przegrały w finale z drużyną z Włoszakowic i zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku. Naszą szkołę reprezentowały: Paulina Mania, Roksana Stachowiak, Beata Pieśniak, Martyna Grochowa, Tamara Andrzejewska, Milena Nowicka, Zuzanna Dosz, Alicja Rejent, Julia Wojtkowiak.

  Michał Omieczyński

 • spiew dziec1Dnia 10 maja w szkole we Włoszakowicach odbył się Gminny Konkurs Piosenki pt. „Śpiewające dzieciaki”. W konkursie udział wzięło 13 uczniów ze szkół podstawowych z naszej gminy.

  Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy II SP. Marta Józefczak zaśpiewała piosenkę „Bursztynek, bursztynek”, a Milena Motuzny zaprezentowała piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany”. Obie uczennice wykonały swoje utwory bardzo pięknie. Marcie Józefczak udało się zdobyć wyróżnienie. Serdecznie jej gratujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

  M.Schmidt

 • UG11 maja uczniowie klasy trzeciej naszego gimnazjum udali się w ramach wiedzy o społeczeństwie do Urzędu Gminy we Włoszakowicach. Gospodarzem spotkania był wójt gminy pan Stanisław Waligóra, który w ciekawy sposób opowiedział o planach inwestycyjnych Włoszakowic, o pracy urzędu i urzędników oraz oprowadził uczniów po najciekawszych zakamarkach pałacu.

  Podczas spotkania młodzież dowiedziała się wiele o planach inwestycyjnych naszej gminy a szczególnie o jednej z najważniejszych inwestycji, której realizacja rozpocznie się w najbliższym czasie, a którą będzie droga łącząca Włoszakowice z drogą ekspresową S5. Dla Włoszakowic droga ta będzie oknem na świat.Następnie wójt gminy oprowadził uczniów po urzędzie. Wyjaśnił na czym polega praca urzędników i jakie sprawy mogą w nim załatwić. Uczniowie zobaczyli również podziemne więzienie a także osadzonego w nim więźnia i pilnującego go strażnika. Dowiedzieli się ciekawych informacji na temat historii Włoszakowic i pałacu. Na koniec wójt zaprosił młodzież na słodki poczęstunek. Uczniowie otrzymali również pamiątkowy folder o gminie i długopis.

  Krzysztof Chudak.

 • dzien ziemiW dniu 9 maja 2017 roku wzięliśmy udział w gminnych obchodach Dnia Ziemi, które odbyły się na Krzyżowcu. W imprezie wzięły również udział szkoły z Bukówca Górnego, Włoszakowic, Krzycka Wielkiego, Jezierzyc Kościelnych oraz ŚDS.

  Uczniowie zostali podzieli się na grupy, wyposażeni w mapę topograficzną terenu a głównym zadaniem było dotrzeć do wszystkich punktów kontrolnych, podzielonych tematycznie oraz odpowiedzieć poprawnie na pytania.
  Podczas wspólnego ogniska zostały ogłoszone wyniki gminnego konkursu zbierania puszek.
  Po zakończeniu wszystkich konkurencji na ręce przedstawicieli szkół zostały wręczone upominki edukacyjne.

  Jędrek Zając

 • konkurs informatycznyW dniu 27.04.2017r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI Leszczyńskich Mistrzostwach w Informatyce, które odbyły się w Zespole Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie. Udział wzięło ponad 90 uczestników z Leszna, Święciechowy, Lasocic, Włoszakowic, Jezierzyc Kościelnych i Dłużyny.

  Zmagania odbywały się w 3 kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła ponadgimnazjalna. Po zakończeniu uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.
  Wyniki konkursu zostaną przedstawione podczas Festiwalu Technologii w dniu 9.06.2017r.
  Naszą szkołę reprezentowali: Eryk Makała kl.VI, Bartłomiej Lipowy kl. IIG, Mateusz Szulc kl. IIG, Mateusz Miś kl.IIIG, Kacper Obierski kl. IIIG, Krzysztof Peisert kl.IIIG.

  Michał Omieczyński

 • 3MajaW piątek 28.04.2017r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten fakt historyczny wybrani uczniowie klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum przygotowali część artystyczną o najważniejszych faktach dotyczących tego wydarzenia. W tym roku przedstawienie wykonane zostało w stylu wiadomości TVN.

  Mieliśmy prezentera w studio, który łączył się z wysłannikami z przed Sejmu oraz z Rosją i Paryżem. W naszym szkolnym TVN nie zabrakło zabawnych wiadomości sportowych oraz ciekawej prezentacji pogody. Obowiązkowo pojawiły się przerwy na reklamy. Uczniowie odsłuchali listy przebojów z patriotycznymi utworami takimi jak „Witaj majowa jutrzenko” czy „Nasza Ojczyzna”. Na zakończenie wszyscy odśpiewali hymn. Humorystyczne przedstawienie spodobało się całej naszej szkolnej publiczności, czego wyrazem były gromkie brawa jakie otrzymali aktorzy. Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja są w naszej szkole tradycją. To właśnie dzięki takim uroczystościom uczniowie mają możliwość lepszego zapamiętania istotnych faktów z historii naszego państwa oraz kształtowania postaw patriotycznych.

  M.Matelska

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl