^Powrót do góry

logo

Filtr
 • bombki14 grudnia przedszkolaki z Dłużyny pojechały do Leszna do fabryki bombek. Celem wycieczki było zapoznanie się z całym procesem twórczym tych ręcznie ozdabianych arcydzieł.

 • Zmiana planu lekcji 19-20 maja 2015r.

   

  Instrukcja:

  W celu prawidłowego otwarcia pliku potrzebny jest program Adobe Reader

  Jeżeli chcemy otworzyć plik klikamy lewym przyciskiem myszy napisZmiana planu lekcji

  Jeżeli chcemy zapisać plik na komputerze wykonujemy następujące czynności:

  1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na napis Plan lekcji.

  2. Wybieramy z menu kontekstowego (menu podrecznego) - Zapisz element docelowy jako...

  3. Wskazujemy miejsce docelowe w którym chcemy zapisać plik np. Pulpit.

  4. Klikamy na przycisk Zapisz.

   

 • Zyczenia

 • zabawaMam przyjemność zaprosić Państwa na zabawę karnawałową organizowaną przez Radę Rodziców naszej szkoły. Zabawa odbędzie się 28 stycznia 2017 w sali wiejskiej w Grotnikach.  Jak zawsze zapewniamy miłą atmosferę, dobrą muzykę i smaczne jedzenie.

  Serdecznie zapraszam

  Mateusz Bąk
  Przewodniczący Rady Rodziców

 • 22grudnia

 • Gminyny Zakład Komunalny Sp. z o.o. we Włoszakowicach zaprasza na półkolonie na sportowo.

 • Photo15Takie oto słowa rozbrzmiewały w jednej z kilku pastorałek będących częścią tegorocznych jasełek, których wiodącym przesłaniem byłaprawdaokochającymBogu,oprzemianiezławdobroorazprzekonanieotym,żedobromasiłęzwyciężaćzło.

 • IMG 2438W piątkowe popołudnie, 18.12.2015 r. kl. IIG, razem z wychowawcą panem Michałem Omieczyńskim oraz panią Beatą Jankowiak, udała się do Wschowy, aby przekazać słodkie prezenty przygotowane jako paczka świąteczna dla wychowanków Domu Dziecka.

 • IMG 5278.JPGW tym roku w nieco inny sposób dzieci z naszego oddziału przedszkolnego  spotkały się z Mikołajem. Pojechaliśmy autokarem wraz z rodzicami  do Centrum Zabaw dla dzieci – „WidziMisie”. Powitały nas postacie bajkowe, z którymi wspólnie się bawiliśmy.  Dzieci odwiedził Święty Mikołaj, z którym zrobiliśmy sobie wspólne fotografie .

 • 25W czwartek, 17 grudnia po zajęciach szkolnych na Hali Sportowej we Włoszakowicach odbyły się Mistrzostwa Gminy w halowej piłce nożnej w kategorii dziewcząt. Ze względu na to, że w rozgrywkach mierzyły się tylko szkoły z Dłużyny i Włoszakowic, każda z tych szkół wystawiła swoje dwie reprezentacje.

 • IMG 2279.JPGDnia 11 grudnia na Hali Sportowej we Włoszakowicach w ramach lekcji WF odbył się Klasowy Turniej Piłki Ręcznej Gimnazjum w Dłużynie. Turniej był podzielony na dwie kategorie: chłopaki i dziewczęta. Razem rozegrano 6 spotkań, a tak prezentują się wyniki meczów i kolejność zajętych miejsc:

 • W październiku uczniowie kl. V pod opieką wychowawczyni oraz nauczyciela przyrody - p. K. Łakomego przygotowali zielnik pod hasłem "Drzewa i krzewy wokół nas" na konkurs zorganizowany przez Nadleśnictwo Włoszakowice oraz Gminny Zakład Komunalny. Dnia 16 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu, połączone z prezentacją prac konkursowych oraz słodkim poczęstunkiem. Uczniowie klasy V zdobyli wyróżnienie i otrzymali ładne nagrody.

  A.Walczak

 • Photo87 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej już w tym roku szkolnym audycji muzyczno - edukacyjnej. Tym razem odbyła się ona pod hasłem "Merry Christmas" i poświęcona była tradycjom i obyczajom Bożego Narodzenia.

 • Dnia 6 grudnia zgodnie z tradycją naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj z pomocnikami - sympatycznym aniołkiem i wesołym reniferkiem. Najpierw zajrzał do przedszkolaków, którym wręczył prezenty, zrobił pamiątkowe zdjęcia i - oczywiście - wysłuchał wierszyków i piosenek.

 • IMG 1.JPGPierniczki bożonarodzeniowe są nieodłącznym elementem świątecznych słodkości. Ich wyjątkowość polega na charakterystycznym zapachu korzennych przypraw i oryginalnym przyozdobieniu.

 • turniej

  Dnia 20 listopada na Hali Sportowej we Włoszakowicach w ramach lekcji WF odbył się Klasowy Turniej Piłki Nożnej Gimnazjum w Dłużynie. Turniej był podzielony na dwie kategorie: chłopaki i dziewczęta. Razem rozegrano 6 spotkań, a tak prezentują się wyniki meczów i strzelcy bramek:

 • 1

 • Życzenia

  boze narodzenie

 •    19.12.2014 r w godzinach popołudniowych grupa 21 „łyżwiarzy” wyruszyła do Kościana na kryte lodowisko. Niestety w tym samym dniu podwyższona temperatura i ciepły wiatr zmusiła obsługę do zamknięcia obiektu z powodu roztopienia się lodu. Korzystając z okazji pobytu na kościańskim basenie MOS udaliśmy się do groty solnej, by móc zdrowo pooddychać.

  Hanna Murek

  IMG 0121SAM 2206

 •    Image4Święta Narodzenia Pańskiego to niesamowity i wyjątkowy czas. Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Tego roku odbyły się one 19 grudnia. 

 •    Dnia 15Photo5grudnia b.r. do naszej szkoły przyjechał przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie, p. Szymon Kurpisz, który przeprowadził dla uczniów z gimnazjum pogadankę z elementami wykładu pt. „NIE dla czadu”.
    

 •   Photo1 Dnia 17 grudnia 2014 r. lekcję wiedzy o społeczeństwie, dotyczącą władzy samorządowej w Polsce, odbyliśmy na terenie Urzędu Gminy we Włoszakowicach. Spotkaliśmy się tam z Wójtem Gminy panem Stanisławem Waligórą, który przywitał nas w świątecznie udekorowanej sali trójkątnej.

 • Przypominam Państwu, że 2 i 5 stycznia 2015r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W tych dniach, w godzinach od 8.00 do 12.00, zorganizowane zostaną zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którym rodzice ze względu na czas pracy nie mogą zapewnić opieki.

  Rodzice w/w uczniów powinni ten fakt zgłosić w formie pisemnej w sekretariacie szkoły lub u wychowawcy do dnia 17.12.2014 (środa).

   

  Dariusz Walczak
  Dyrektor Zespołu Szkół w Dłużynie

 •    Photo13W dniu 10.12.2014r. w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA GIMNAZJUM W TENISIE STOŁOWYM dziewcząt i chłopców do rywalizacji zgłosiło się 12 chłopców i 9 dziewczyn. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym do 2 wygranych setów. Uczniowie byli podzieleni na kategorie chłopców i dziewczyn rywalizujących w 2 grupach męskich i 2 żeńskich, z których 2 najlepszych zawodników z każdej grupy grało w półfinale o miejsca I - IV. Po bardzo zaciętych pojedynkach klasyfikacja ułożyła się następująco:

  Chłopacy:

  I miejsce - Krystian Otto (kl.IIG)

  II miejsce - Jacek Nędzyk (kl.IIG)

  III miejsce - Adrian Kędziora (kl.IIG)

  IV miejsce - Cezary Pawłowski (kl.IIIG)

   

  Dziewczyny:

  I miejsce - Estera Pusiak (kl.IIG)

  II miejsce - Karolina Walczak (kl.IIG)

  III miejsce - Anita Borowczak (kl.IIG)

  IV miejsce - Julia Kalitka (kl.IG)

   

  Wszystkim serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 • DSC 8455   Dnia 6 grudnia w sali trójkątnej urzędu gminy we Włoszakowicach odbył się finał XXVII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. A.Krzyckiego. Wśród 29 finalistów znalazły się dwie uczennice naszej szkoły, wyłonione w eliminacjach w Bukówcu Górnym – M.Nowicka i K.Walczak. Obie dziewczyny zaprezentowały się w trudnym  repertuarze A. Krzyckiego oraz J.Kochanowskiego. M. Nowicka zdobyła jedno z sześciu równorzędnych wyróżnień. Gratulujemy!

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • IMG 0028

   "Dwa ognie"

     W dniu 03.12 wybraliśmy się do Krzycka, aby wziąć udział w MIKOŁAJKOWYM TURNIEJU „DWA OGNIE” DZIEWCZĄT W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. W zawodach brały udział drużyny z Krzycka Wielkiego, Włoszakowic. Zawody były rozgrywane systemem "każdy z każdym" a czas trwania jednego spotkania wynosił 10 min.  Nasze zawodniczki w końcowej rywalizacji zajęły III miejsce.

     Szkołę reprezentowały: Martyna Grochowa (kl.VI), Dominika Stanek (kl.VI), Roksana Stachowiak (kl.VI), Beata Pieśniak (kl.VI), Weronika Dudzińska (kl.VI) oraz Paulina Mania (kl.VI). Wszystkim serdecznie gratulujemy sportowej postawy.

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 • W związku z zapytaniami dotyczącymi chmury z elektrowni atomowej, pan Wójt wystosował pismo do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Lesznie.

  Odpowiedź PCZK Leszno:

  "Informujemy, że zgodnie z informacją uzyskaną od Państwowej Agencji Atomistyki BRAK ZAGROŻENIA RADIACYJNEGO W ZWIĄZKU Z INCYDENTEM ELEKTROWNI JĄDROWEJ NA UKRAINIE. Oficjalne komunikaty dot. zagrożeń znajdują się na str. PAA". 

  link do strony z informacją Państwowej Agencji Atomistyki:

  http://www.paa.gov.pl/node/554

   Arkadiusz Szymczak
  refernet ds wojskowych, oborny cywilnej
  i ochrony przeciwpożarowej
  Urządu Gminy Włoszakowice

  Pismo Wielkopolskiego Kuratora Oświaty

  W związku z kierowanymi do Kuratorium Oświaty w Poznaniu pytaniami dotyczącymi awarii elektrowni jądrowej na Ukrainie i wynikającymi z tego zagrożeniami informuję, że zgodnie z komunikatem Państwowej Agencji Atomistyki oraz po zasięgnięciu opinii w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego WUW brak jest jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak i poza nią, a tym bardziej Polski – ponieważ incydent w elektrowni nie był zdarzeniem radiacyjnym.

  Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak

 • Wieczór wróżb - andrzejki

     P1010258Dzień magii i czarów dla każdego dziecka jest dniem wyjątkowym, pobudzającym jego wyobraźnię. Jest także okazją do wspaniałej zabawy.

     Nauczyciele i dzieci z Szkoły Podstawowej oraz oddziału przedszkolnego w Dłużynie postanowili spędzić ten wyjątkowy dzień wspólnie, odkrywając tajemnice swojej przyszłości. Uczniowie przygotowali czarodziejskie kapelusze, we włosach mieli kokardy oraz pomalowane buzie. Atmosfery tajemnicy sprzyjała pięknie ustrojona sala oraz panujący w sali półmrok i nastrojowa muzyka. Największą atrakcją okazały się wróżby. Każde z dzieci chciało poznać swój przyszły zawód, imię przyszłego partnera oraz dowiedzieć się, co może zdarzyć się w niedalekiej przyszłości. Wiele śmiechu przysporzyło nam losowanie z worków przedmiotów określających przyszły zawód. Nie mogło też zabraknąć wróżenia z wosku. Roztopiony wosk laliśmy przez dziurkę od klucza – do wody. W ten sposób powstawały fantazyjne kształty, które dzieci starały się określić. Po skończonych wróżbach odbyły się tańce przy muzyce. Dzień andrzejek stał się okazją do poznania i kultywowania tradycji ludowych oraz integracji dzieci. Z przyjemnością wspominamy lanie wosku, wróżby z butami, sercami. Ciekawe czy komuś sprawdzą się te przepowiednie…

  Magdalena Schmidt

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 • Sukces recytatorek

     IMG 0025W piątek, 28 listopada dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w eliminacjach do XXVII Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im . A. Krzyckiego, które w tym roku odbyły się w Bukówcu Górnym. M. Nowicka i K. Walczak znakomicie zaprezentowały trudną twórczość  A. Krzyckiego oraz J.Kochanowskiego. Obie dziewczyny zakwalifikowały się do finału turnieju, który odbędzie się już 6 grudnia w GOK-u we Włoszakowicach. Trzymamy kciuki…

  AW

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 • Przedszkolaki w „WidziMisie”

     27 listopada razem z rodzicami odwiedziliśmy salę zabaw „WidziMisie”we Włoszakowicach. Celem naszej wycieczki było kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę. „WidziMisie” to wymarzone miejsce dla najmłodszych dzieci w którym mogą aktywnie, atrakcyjnie i kreatywnie spędzić czas. Zabawom, a także radości towarzyszącej dzieciom nie było końca. Nasze potkanie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem- to był bardzo udany wyjazd.

  Hanna Murek

  P1090130P1090134

 • Image2W teatrze

     Dnia 27 listopada gościliśmy w naszej szkole aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa. W ich wykonaniu obejrzeliśmy przedstawienie, poruszające problematykę swoistej mody na nieuczenie się. Główna bohaterka pod wpływem koleżanek i kolegów z klasy przestała przygotowywać się na lekcje, nie odrabiała zadań domowych, a wypracowania spisywała z Internetu.  Jej niewłaściwe postępowanie niepokoiło tatę, który poprosił o pomoc sympatycznego Kamila. Pod jego wpływem bohaterka zmieniła się, bo zrozumiała swój błąd i  jego konsekwencje.

     Przedstawienie nam się podobało, a  wynikające z niego pouczenie na pewno przemyślimy.

  Samorząd Uczniowski

  Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl