^Powrót do góry

logo

Filtr
 • taekwondo

 • Wójt Gminy Włoszakowice informuje, iż w budynku urzędu w pok.113 przyjmowane są zgłoszenia  szkód w budynkach mieszkalnych, budynkach gospodarczych i innych, oraz w uprawach rolnych powstałych w wyniku zdarzeń atmosferycznych, które miały miejsce z 5 na 6 października br.

  Jednocześnie informujemy, że złożenie zgłoszenia nie jest równoznaczne z udzieleniem pomocy.

  Zgłoszenia proszę składać do dnia 10.10.2017 do godziny 12:00

  źródło: http://wloszakowice.pl/komunikaty/256

 • pilkanozna

  Dnia 27 października 9 uczniów wraz z opiekunem udało się do Włoszakowic, aby na hali sportowej wziąć udział w Półfinale Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w halowej piłce nożnej. W  turnieju uczestniczyły 4 szkoły gimnazjalne: z Lipna, Rydzyny, Włoszakowic i Dłużyny.

 • dPiątkowe przedpołudnie (23-10-2015r) przedszkolaki spędziły niezwykle pracowicie, przy pieczeniu ciasteczek. Prace szły gładko i sprawnie. Dzieci  wykrawały ciastka o różnych kształtach przy pomocy foremek. Następnie ciasteczka zostały upieczone w przenośnym piekarniku użyczonym przez jedną z mam, a dookoła rozchodził się niezmiernie apetyczny zapach...

 • Photo519 października br. odbyła się w naszej szkole pierwsza audycja muzyczno - edukacyjna z cyklu zaplanowanych comiesięcznych mini koncertów organizowanych przez Centrum Edukacji ATUT. Uczestniczyli w niej uczniowie szkoły podstawowej, którzy zobaczyli wykonane przez profesjonalistów polskie tańce narodowe: poloneza, mazura, kujawiaka, krakowiaka, oberka oraz tańce regionalne z okolic Lublina i Wielkopolski.

 • P1010078W czwartkowe popołudnie 15 października br. uczniowie klasy III G wraz z wychowawczynią udali się do Centrum Kultury w Śmiglu, gdzie w pracowni plastycznej pod okiem instruktora pana Antoniego Szulca uczestniczyli w warsztatach lepienia z gliny.

 • ognW środę 14 października 2015 roku dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do lasu w Sokołowicach.

 • Image25W dniu 5.10 w Dłużynie odbyły się Mistrzostwa Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych. W imprezie wzięły udział wszystkie szkoły z naszej gminy. Uczniowie mieli do pokonania różne dystanse w zależności od płci i wieku.

 • Image10Dnia 29 września 2015 r. uczniowie  wraz z opiekunem udali się do Leśniczówki Koczury, aby  podsumować akcję Sprzątania Świata – Polska 2015, pod hasłem „Wyprawa – poprawa”.

 • 9Wrzesień w naszym oddziale przedszkolnym był miesiącem, w którym szczególny nacisk kładliśmy na bezpieczeństwo. Dlatego w dniu 24-09-2015r przedszkolaki miały okazję spotkać się z panem policjantem. Dariuszem Mikołajczakiem z Komisariatu Policji w Lesznie.

 • SAM 2848.JPG18 września 2015 r. uczniowie klasy IV wraz z rodzicami, dyrektorem szkoły oraz wychowawczynią spotkali się przy grillu. Pogoda tego popołudnia była super i wszyscy świetnie się bawili. Spędzanie ze sobą czasu inaczej niż na lekcjach bardzo pozytywnie wpływa na atmosferę w klasie.

 • 20151005 084522W dniu 05-10-2015r dzieci z grupy 4-5-6-latków korzystając z jesiennych zbiorów warzyw i owoców postanowiły zrobić sałatkę owocową oraz warzywną. Po przygotowaniu stanowisk  oraz wyszorowaniu rączek, przystąpiły do pracy.

 • SAM 2852.JPGDnia 28.09.2015r. klasa II i III wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Wolsztyna.  Wyruszyliśmy pociągiem ze stacji we Włoszakowicach.  Dla wielu naszych uczniów była to pierwsza podróż tym środkiem lokomocji. Droga upłynęła wszystkim na podziwianiu za oknem widoków i kolejnych stacji.

 • 23 września dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I-III wzięli udział w autorskim projekcie Telewizji Polskiej ph "Teatr dla Szkół". Dzieci oberzały spektakl iTeatru - baśń "O krasnoludkach i sierotce Marysi", w wykonaniu aktorów Teatru im. J.Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. W tym samym czasie historię Koszałka - Opałka i biednej Marysi podziwiali uczniowie szkół z całego kraju, gdyż oferta ma charakter transmisji internetowej, szczególnie skierowanej do dzieci ze wsi i małych miasteczek, dla których udział w wielu wydarzeniach kuturalnych jest ograniczony.

  A.W.

 • Rekordy szkoły

     http://infofirma.pl/biz/grafika/image/puchar.jpgPodczas zajęć sportowych Anita Borowczak i Julia Wojtkowiak pobiły już kilka razy rekordy szkoły na 800 i 1500 metrów. Pierwszy rekord w tym roku szkolnym uzyskała Anita, która 1500 metrów pobiegła we wrześniu w czasie 6:50.1. Niedawno Julia przebiegła ten dystans w czasie 6:48.5. Odpowiedź Anity była w poniedziałek (27 październiak) kiedy to pokonała dystans 1500 metrów w czasie 6:29.5 co jest aktualnym rekordem szkoły.

     Ciekawa rywalizacja między Anitą i Julią jest też na dystancie 800 metrów. Nie tak dawno Anita ustanowiła nowy rekord szkoły wynikiem 3:08.2. Jednak w tą środę (29 października) Julia poprawiła ten wynik

 • Szkolenie dla rodziców

     Dniahttp://muzyczneradio.com.pl/html/news/images/1305030148.jpg 28 października o godz. 17.00 w kl. II gimnazjum odbędzie się szkolenie dla rodziców dotyczące bezpiecznego korzystania z mediówelektronicznych przez dzieci i młodzież

       

        Uczestnicy szkolenia zapoznają się z:

  - pojęciem infoholizmu (uzależnienie od komputera i internetu) i poznają jego fazy,

  - pojęciem cyberprzemocy, jej formami i skutkami,

  - objawami i skutkami uzależnienia od mediów (internet, gry komputerowe).

   

     Zapraszamy do skorzystania ze szkolenia!

 •  

  1

 • KOCHAM CIĘ SZKOŁO!!

     http://www.basen-koscierzyna.pl/prod/news/14_pazdziernika_dzien_edukacji_narodowej_221.jpgTak jak każdego roku, dnia 14 października wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły, zebrali się na akademii związanej z przypadającym w tym dniu Świętem Edukacji Narodowej.
     Przybyłych na tę uroczystość zaproszonych gości, czyli p. Karolinę Nowak-przedstawicielkę organu prowadzącego Urzędu Gminy Włoszakowice oraz p. Paulinę Janura - przedstawicielkę Banku Spółdzielczego we Włoszakowicach,  przywitali prowadzący ten apel: Karolina Walczak oraz Krzysztof Peisert. Następnie zaprosili nas oni do wzięcia udziału w teleturnieju pod tytułem: „Kocham Cię Szkoło”. Zabawę rozpoczęła piosenka pt. „ Kocham cię szkoło” w wykonaniu uczennicy klasy I gimnazjum- Julii Wojtkowiak.

 • Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych 

      W dniu 6 października w Dłużynie odbyły się kolejne Mistrzostwa Gminy w biegach przełajowych. Zawody odbywały się przy bardzo dobrych warunkach atmosferycznych co przyczyniło się do sprawnego ich przeprowadzenia.

     Na starcie stanęli najlepsi biegacze ze szkół z Włoszakowic, Krzycka Wielkiego, Jezierzyc Kościelnych, Bukówca Górnego i Dłużyny.

     W pierwszej kolejności startowali uczniowie ze szkoły podstawowej. Najlepiej w kategorii klas IV-V wśród dziewcząt wypadła Julia Borowcza, która zajęła 4 miejsce, a tuż po niej przybiegła Natalia Łupicka. Wśród chłopców w tych samych klasach najlepiej z naszej szkoły spisał się Eryk Makała – 5 miejsce oraz Bartosz Pukacki – 6 miejsce. W kategorii klas VI wśród chłopców najlepiej pobiegł Marcin Szydlewski zajmując 7 miejsce.

     Świetnie pobiegli uczniowie z klas gimnazjum. W kategorii klas I-II wśród dziewcząt najlepiej spisała się Anita Borowczak zdobywając tytuł Mistrza Gminy Włoszakowice, a tuż za nią na 2 miejscu uplasowała się Julia Wojtkowiak. W kategorii chłopców klas I-II najlepiej z naszej szkoły spisał się Bartosz Szymaniak zajmując 6 miejsce. Super w kategorii klas III pobiegł Patryk Hałupka, który podobnie jak Anita zdobył tytuł Mistrza Gminy Włoszakowice. Na 5 i 6 miejsca przybiegł odpowiednio Cezary Pawłowski i Patryk Kaczmarek.

     Wszystkim serdecznie gratulujemy.

  IMG 9665IMG 9666IMG 9667IMG 9673IMG 9680IMG 9681IMG 9683IMG 9685IMG 9689IMG 9693IMG 9698IMG 9710IMG 9718IMG 9731IMG 9740IMG 9741

 • GIMNAZJALIŚCI W CZASACH POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  Dnia 1 października br. po lekcjach  uczniowie Gimnazjum w Dłużynie wraz z wychowawcami (p. J. Jaraczewską, p. M. Skorupką i p. M. Omieczyńskim) oraz kilkoma rodzicami uczniów klasy I gimnazjum, pojechali do Cinema 3D w Leszna na film w reżyserii Jana Komasa pt. „Miasto 44” opowiadający o młodych Polakach, których młodość przypadła na okres okupacji.

  Przed seansem zostaliśmy poinformowani o ciekawostkach związanych z filmem, które w każdym z nas wzbudziły duże zainteresowanie.

  Dowiedzieliśmy się między innymi: jak długo nagrywano wszystkie sceny, ile kilometrów taśmy zużyto, ile zwieziono do miasta ton gruzu, czy ilu potrzebnych było statystów.

  Film ten nie jest tylko przedstawieniem realiów z życia w czasie  Powstania Warszawskiego, drastycznego koszmaru wojny, ale to także opowieść o miłości, przyjaźni, bohaterstwie i oddaniu się ojczyźnie.

  Po zakończonym seansie, wyszliśmy z sali wzruszeni, wstrząśnięci i trudno nam było ochłonąć po tak miażdżących, drastycznych i przejmujących scenach jakie zobaczyliśmy. Gorąco polecamy.

   Marta Przezbór

Copyrigcht © 2013 www.dluzyna.pl